• چهارشنبه ۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 976-4314-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نخستین درمانگاه اختصاصی آبزیان در چهارمحال و بختیاری افتتاح شد

نخستین درمانگاه اختصاصی آبزیان، توسط بخش خصوصی با حضور مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری افتتاح شد.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - حسینعلی سلطانی در این آیین، اظهار کرد: استان چهارمحال و بختیاری از قطب‌های آبزی‌پروی و پرورش ماهیان سرآبی در کشور است که با دارا بودن 530 مزرعه پرورش ماهی سالانه 24 هزار تن ماهی تولید می‌کند.
وی افزود: این درمانگاه می‌تواند به کسانی که در پرورش آبزیان فعالیت دارند مشاوره و کارهای تشخیصی و درمانی ارائه دهد . سلطانی وجود این درمانگاه اختصاصی آبزیان را برای استان ضروری دانست و تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت و پتانسیل درمانگاه‌های بخش خصوصی بهتر و بیشتر می‌توان بیماری‌های منطقه را شناسایی و اقدامات پیشگیرانه، کنترلی و درمانی را انجام داد.
وی بیان کرد: با توجه به این که تمامی مزارع پرورش ماهی استان زیرنظر مسئولان فنی بهداشتی دامپزشکی است این درمانگاه می‌تواند کمک بزرگی به رفع مشکلات آبزی‌پروری استان کند.
مدیرکل دامپزشکی استان گفت: چهارمحال و بختیاری یکی از با کیفیت‌ترین تولیدکنندگان ماهی در کشور است که با رصد و پایش بیمار‌ ها در طول دوره پرورش می‌توان از شیوع بیماری‌ها جلوگیری و مصرف آنتی بیوتیک را به حداقل رساند.
وی گفت: این درمانگاه با همکاری آزمایشگاه تخصصی آبزیان که مجهز به امکانات پیشرفته است شروع به فعالیت کرده و برای این آزمایشگاه حدود200 میلیون هزینه شده که 30میلیون تومان آن از کمک‌های دولتی بوده است.
سلطانی خاطرنشان کرد: امور درمانی مربوط به آبزیان در استان قبلا توسط درمانگاه‌های عمومی دامپزشکی انجام می‌شد که همچنان در کنار این درمانگاه اختصاصی فعالیت می‌کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: