• دوشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 976-386-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر جدید طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در جهاد دانشگاهی چهارمحال وبختیاری منصوب شد

طی حکمی از سوی محمدصادق بیجندی معاون جهاد دانشگاهی و رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان(ستفا)، سیروس رضایی سرپرست جهاد دانشگاهی استان به عنوان مدیر جدید طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در جهاد دانشگاهی استان چهارمحال وبختیاری منصوب شد.
سیروس رضایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – اظهار کرد: طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در سه فاز شناسایی مزیت‌های استانی و شهرستانی در حوزه کسب و کارهای خانگی، توانمند سازی، آموزش و مشاوره به متقاضیان در راستای مزیت‌های شناسایی شده و اتصال به بازار و فروش محصول در حال اجرا است.
سرپرست جهاد دانشگاهی استان افزود: جهاد دانشگاهی در راستای فاز سوم طرح با برندهای ملی و استانی و حامیان معتبر فعال برای فروش محصول متقاضیان وارد مذاکره شده و تفاهم نامه‌هایی نیز منعقد کرده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر در چهارمحال وبختیاری 2383 نفر در سامانه مربوط به این طرح ثبت نام کرده‌اند که ارزیابی و بررسی اطلاعات بیش از 90 درصد متقاضیان توسط کارشناسان دبیرخانه مشاغل خانگی مستقر در جهاد دانشگاهی استان به صورت تلفنی انجام پذیرفته و در ادامه برنامه‌ریزی برای انجام مشاوره و آموزش‌های مورد نیاز اجرا خواهد شد.
رضایی تصریح کرد: متقاضیان پس از ثبت نام در سامانه ویژه طرح و احراز شرایط، لازم است در کلاس‌های آموزشی، مهارتی و مشاوره‌ای مورد نظر که به صورت کاملا رایگان توسط جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود شرکت کنند.
وی خاطرنشان کرد: از زمان راه‌اندازی کسب و کار، تولید و فروش محصول؛ یک مشاور و تسهیل‌گر به صورت رایگان در کنار متقاضی قرار خواهد گرفت.
به گفته وی، طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی از جمله طرح‌های حمایتی حوزه اشتغال، ذیل برنامه اشتغال فراگیر است که با نقش آفرینی سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان (جهاددانشگاهی) به عنوان نهاد واسط، تسهیل‌گر و توسعه‌ای در 9 استان کشور (آذربایجان‌غربی، چهارمحال ‌و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، کردستان، کرمانشاه، لرستان و ایلام) با نظارت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همکاری دستگاه‌های اجرایی ذینفع در حال اجرا است.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: