• دوشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 976-286-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه فرهنگیان چهارمحال وبختیاری خبر داد:

آغاز فرآیند گزینش داوطلبان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان

رئیس دانشگاه فرهنگیان چهارمحال وبختیاری از آغاز فرآیند مصاحبه‌های تخصصی و گزینش داوطلبان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان خبر داد.
تیمور نظری‌فرد در گفت و گو با خبرنگارایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری – اظهار کرد: روند پذیرش پذیرفته‌شدگان دو برابر ظرفیت دانشگاه فرهنگیان از اول شهریور ماه آغاز و تا سوم همین ماه در مرکز آموزش عالی شهید رجایی فرخشهر انجام شد.
وی افزود: از چهارم شهریور ماه تا پایان هفته جاری نیز فرآیند مصاحبه‌های تخصصی و گزینش داوطلبان برای براداران در مرکز آموزش عالی شهید رجایی فرخشهر و برای خواهران در پردیس شهید باهنر شهرکرد انجام می‌شود.
نظری‌فرد با بیان اینکه طی این فرآیند 560 نفر از واجدین شرایط پذیرش شدند که 290 نفر آقا و 270 خانم هستند، تصریح کرد: پس از ارسال نمرات مصاحبه به سازمان سنجش، 50 درصد آنان پذیرفته خواهند شد و در مقطع کارشناسی پیوسته در رشته‌های زیست شناسی، شیمی، فیزیک، ریاضی، علوم اجتماعی، جغرافیا، ادبیات عرب، الهیات و معارف اسلامی، آموزش ابتدایی رشته‌های گروه هنر و تربیت بدنی مشغول تحصیل می‌شوند.
وی اضافه کرد: 9 تیم چهار نفره مصاحبه تخصصی و 12 تیم مصاحبه گزینش، فرآیند مصاحبه را انجام می‌دهند.
نظری‌فر با اشاره به افزایش چهار برابری دانشجو در دانشگاه فرهنگیان در سطح کشور، تاکید کرد: فضای آموزشی لازم برای دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در استان پیش‌بینی شده و با ورود دانشجویان در سال تحصیلی 97،  100 درصد ظرفیت فضای آموزشی تکمیل خواهد شد.
وی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان به عنوان اصلی‌ترین دستگاه در امر تربیت نیروی انسانی محسوب می‌شود، ادامه داد: برآورد می‌شود که دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی بتواند بخشی از نیاز نیروی انسانی آموزش و پرورش را تامین کند.
نظری‌فرد ادامه گفت: دانشگاه فرهنگیان می‌تواند در صورت افزایش فضای فیزیکی و کادر نیروی انسانی و هیأت علمی، 100 درصد نیاز نیروی انسانی آموزش و پرورش را تامین کند.
رئیس دانشگاه فرهنگیان چهارمحال وبختیاری گفت: افرادی که برای سال تحصیلی جدید در مقطع کارشناسی پذیرش می‌شوند و دانشجویانی که از سال‌های 94 تا 97 وارد دانشگاه فرهنگیان شدند، تا چند سال آینده به طور متوسط حدود 800 نیروی انسانی هستند که وارد بدنه آموزش و پرورش استان خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: پس از شکل‌گیری دانشگاه فرهنگیان در استان از سال 91، حدود 850 نیروی انسانی جدید وارد آموزش و پرورش شده است.
 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: