• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 975-7614-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تصفیه خانه آب در منطقه پل کاهکش آب شرب هفت روستا را تامین می‌کند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری گفت: تصفیه خانه آب در منطقه پل کاهکش آب شرب هفت روستا به میزان حدود 40 لیتر در ثانیه را تامین می‌کند.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری – تورج  احمدپور 18 مرداد ماه در سفر خبرنگاران به حاشیه زاینده‌رود و بازدید از تصفیه خانه آب در منطقه پل کاهکش، اظهار کرد: این تصفیه‌خانه به روش صافی کُنُد آب را تصفیه می‌کند و برای دبی‌های کوچک همانند 40 تا 50 لیتر در ثانیه پاسخگو است.
وی افزود: این تصفیه خانه‌ها در کشور بسیار اندک هستند و تقریبا در این منطقه از استان و یک مورد نیز در استان اصفهان موجود است که یکی از بهترین روش‌های تصفیه آب شرب در این تصفیه‌خانه در چهارمحال و بختیاری انجام می‌شود.
احمدپور با بیان اینکه آب زاینده رود یک آب پاک و مطلوب است، ادامه داد: در این تصفیه خانه با کُلُرزنی و روش نوین گندزدایی، آب تصفیه می‌شود و کیفیت آن در حد آب معدنی است.
وی با بیان اینکه آب از کنار رودخانه پمپاژ می‌شود و در این تصفیه‌خانه دانه بندی شده و به صورت عمودی  فیلتر می‌شود، تصریح کرد: برای جلوگیری از ایجاد جلبک که عامل آن تابش آفتاب است، سازه مناسب ایجاد شد تا این امر صورت نگیرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تاکید کرد: آب تصفیه شده در این تصفیه خانه برای هفت روستا شامل شوراب ضغیر، شوراب کبیر، کاهکش، چلوان، چم‌زین، چم‌خرم و چم‌نار به میزان حدود 40 لیتر در ثانیه استفاده می‌شود.
احمدپور گفت: هنگام بارندگی و اکنون که آب برای حفظ باغات پایین دست چم‌آسمان در غرب استان اصفهان آزادسازی شده، کدورت رودخانه بالا می‌رود و عملا فیلتر در این تصفیه خانه با مشکل مواجه می‌شود که بلافاصله از دو چاهک موجود در این منطقه، که آب به صورت زایشی وارد آنان  می‌شود، استفاده می‌شود تا کدورت آب رودخانه زاینده رود در این مواقع به حداقل برسد و مشکلی برای آب شرب نباشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: