• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 975-6914-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

75 درصد عوامل موثر بر سلامت در خارج از مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: اجتماعی شدن حوزه سلامت از دغدغه‌های دانشگاه علوم پزشکی است و 75 درصد عوامل موثر بر سلامت در خارج از مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که این مهم همراهی تمام دستگاه‌های اجرایی مرتبط را می‌طلبد و یکی از همیاران در این حوزه احصاب رسانه هستند.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری – ارسلان خالدی‌فر 17 مردادماه در آیین تجلیل از خبرنگاران عرصه سلامت استان، اظهار کرد: خبرنگاران سفیران آگاهی بخشی و واقع بینی هستند که می‌توانند با انعکاس اخبار مطلوب به جامعه آرامش ‌بخشند و اگر اخبار آنان مطلوب نباشد موجب التهاب در جامعه خواهند شد.
وی افزود: اجتماعی شدن حوزه سلامت از دغدغه‌های دانشگاه علوم پزشکی است و 75 درصد عوامل موثر بر سلامت در خارج از مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که این مهم همراهی تمام دستگاه‌های اجرایی مرتبط را می‌طلبد و یکی از همیاران در این حوزه اصحاب رسانه هستند.
معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد راه‌اندازی کارگروه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد، تصویب سند اجتماعی شدن سلامت، راه‌اندازی 20 کانون سلامت محله در شهرستان‌های استان و برگزاری مجمع سلامت در 9 شهرستان را از اقدامات انجام شده در این حوزه برشمرد.
علی احمدی افزود: اجتماعی شدن سلامت به معنای مشارکت ساختارمند مردم، سازمان‌های مردم نهاد، موسسات خیریه و... است و انتظاراین است تا از ظرفیت عظیم رسانه به معنای واقعی نیز استفاده شود.
وی تاکید کرد: بایستی با مردم زندگی کرد و آنان را توانمند و آگاه ساخت تا رفتارهای پرخطر کمتر شود و سبک زندگی اصلاح شود که دانشگاه علوم پزشکی یک تسهیلگر باشد  و مردم امور را به دست گیرند.
احمدی گفت: طلاق و اعتیاد از آسیب‌های اجتماعی هستند که به آن کم توجه شده و کم و بیش مشاهده می‌شوند که امید است با تمام ظرفیت‌های موجود در دستگاه‌های اجرایی  این آسیب را کاهش دهیم.
وی از رسانه‌ها خواست با ظرفیت عظیم خود در راستای اجتماعی شدن سلامت و توانمندسازی مردم  این دانشگاه را یاری کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: