• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 975-6714-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سربازان جنگ نرم؛ قلم‎تان مستدام

هر ساله 17 مرداد که می‌شود تمامی نگاه‌ها به سمت خبرنگاران سوق پیدا می‌کند، قلم به دستانی که اگر پای حرف‌هایش بنشینید، هزاران حرف ناگفته در سینه دارند.
خبرنگاری برخلاف ویترین زیبایش پر از رنج و مشقت غیرقابل توصیف است، رنج‌هایی که تنها با عشق و علاقه التیام می‌یابند و فراموش می‌شوند.

به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری - خبرنگارانی موفق هستند که از توانایی تحلیل خود استفاده کرده و به سمت نقد سازنده پیش روند تا مسئولان را هوشیار کنند اما متأسفانه تعدادی از مدیران تاب نقد را نداشته و به جای پاسخگویی، خبرنگاران و رسانه‌ها را بایکوت خبری می‌کنند!

خبرنگاری به جرأت، جسارت و اراده‌ای مستحکم برای پیگیری سوژه‌ها و جدال با اصحاب فکر نیاز دارد و در غیر این صورت کسی یارای ماندن درون این شغل را ندارد.

شغل خبرنگاری در نگاه بسیاری از مردم یکی از مشاغل آسان با درآمدهای کلان و پرهیجان است؛ حتی افراد تحصیلکرده و دارای جایگاه اجتماعی، شغل خبرنگاری را ساده می‌پندارند، اما حقیقت را فقط افرادی درک می‌کنند که در این شغل فعالیت دارند و یا به طور مستقیم و غیر مستقیم با خبرنگاران و کار رسانه در ارتباط هستند.

خبرنگاری شغلی است که حقوق و دستمزد چندانی ندارد، وقت و بی‌وقت، سرما و گرما نمی‌شناسد و حتی خبرنگارانی هستند که با هزینه شخصی خود برای انتشار و انعکاس خبری کوشش می‌کنند تا نشان دهند که زندگی در شهرشان جریان دارد.

جایگاه خبرنگاران بسیار رفیع است شاید از لحاظ مالی، حقوق و مزایای این قشر مطلوب نباشد ولی عشق به این‎کار دلیلی شده که در راستای پیشرفت، توسعه و اطلاع‎رسانی گام برداشته و بی‎توجه به مشکلات روزمره فقط به رسالت‎ خود فکر کنند و قلم زنند.

حقیقت این است که خبرنگاری از بُرون دل می‌بَرد و از درون دل می‌ترکاند!... بسیار اتفاق افتاده که خبرنگاران، انجام وظیفه خویش را که خبررسانی فوری و به موقع بوده بر رسیدگی به اعضای خانواده و بسیاری از کارهای شخصی و ضروری خود ترجیح داده‌اند.

از سوی دیگر توقعات بیجا و انتظاراتی فارغ از محدوده وظایف و حوزه کاری خبرنگاران از سوی برخی افراد پرتوقع و حق به جانب از فعالان این عرصه نکته‌ای آزاردهنده است.

استرس ارمغان همیشگی شغل خبرنگاری است،خبری که اگر به دقیقه‌ای دیرتر برسد ارزشی ندارد.

خلاصه کلام خبرنگاری دوی ماراتنی نفس‌گیر است که روز تعطیل و غیرتعطیل و شب و روز نمی‌شناسد.

سربازان جنگ نرم! قلم‎تان مستدام، روزهایتان سبز و رسالت‎تان همیشگی باد.

یاداشت از ساناز صیدی سامانی
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: