• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 975-6114-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا


خدا قوّت؛ جهاد دانشگاهی

به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری - به نیمه‌های مرداد که می‌رسیم، روزی به نام «جهاد دانشگاهی» در گاه‌شمار‌ها یا تقویم‌ها ثبت شده است؛ «شانزدهم مرداد، سال‌روز تشکیل جهاد دانشگاهی».
نهادی دانشگاهی و برخاسته از متن انقلاب که در مرداد 1359؛ تشکیل شده و سی‌ و هشت سال است که با برعهده‌گرفتن و به سرانجام رساندن طیف متنوعی از مأموریت‌ها و مسئولیت‌های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی و با عبور از فراز و فرودهای متعدد، بهره‌ها و ثمره‌های فراوانی را به جامعۀ اصیل و عزیز ایرانی تقدیم کرده است.
اکنون و در شانزدهم مرداد، سال‌روز تشکیل آن کانون پرکار و اثرگذار، فرصتی دست داد تا به مجاهدان شهید و سعید این نهاد فخیم درود بفرستیم، به خدمات بی‌شمار دانشوران و فرزندان خستگی‌ناپذیرش سلام کنیم و به احترام بیش از سه دهه کار جهادی و علمیِ دانشمندان و مدیران و جهادگران این میدانِ «دانش و ارزش و توانش» دست‌مریزاد بگوییم.
حرمت دوباره باید نهاد، سال‌روز تشکیل نهادی دانشگاهی و انقلابی که از ابتدای تشکیل، در مسیر «تبدیل دانایی به توانایی» گام برداشته، به ترجمان امروزین «توانایی، رونگاشتِ دانایی است!» تبدیل شده و با بهره‌گیری از دانش و مهارت نخبگان و اهل دانش خویش هزاران خدمت متنوّع را در حوزه‌های علوم قرآنی و معرفتی، پزشکی و سلامت، خبر و رسانه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم اجتماعی و انسانی، فرهنگ و هنر، صنعتی و مهارت‌افزایی و ... به مردم عزیز تقدیم کرده است؛ به‌گونه‌ای که به واقع این نهاد را می‌توان رصدکننده، ديده‌بان و جهت‌دهندۀ توسعۀ فناورانۀ کشور دانست و آن را محصول و مصداق فرهنگِ پیش‌برندۀ «ما می‌توانیم انقلاب» نامید. 
با تشکیل و تلاش مستمر دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها، گروه‌‌ها و مراکز تخصصی پژوهشی و فرهنگی و آموزشی نظیر: رویان، ابن سنیا، علوم انسانی، گردشگری، محیط زیست، فناوری اطلاعات، توسعۀ فناوری، علوم پایه و چندین و چند مرکز تخصصی و توسعه‌ای دیگر، ردای خدمت‌رسانی را به شایستگی بر تن نگه داشته و با باور جهادی و گام‌های بنیادی، همچنان برای رشد و توسعۀ علمی و فناورانه کشور و با اتکا به نیروی ایمانی و معنوی خویش و در راه امیدبخش شکوفایی و پیشرفت و توسعه به حرکت ناایستای خویش ادامه‌ می‌دهد. 
این روز عزیز، فرصتی شد تا در این مجال اندک، کلامی شکوه‌مندانه را در قالب کلماتی مِهرمندانه بریزیم که:
خدا قوت؛ جهاد دانشگاهی!
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: