• یکشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 975-1484-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار تاکید کرد:

ضرورت ارسال طرح‎های مربوط به اشتغال روستایی و عشایری به بانک‌های عامل چهارمحال و بختیاری

استاندار چهارمحال و بختیاری ضمن تاکید بر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص معرفی طرح‌های اشتغال روستایی و عشایری، گفت: لازم است تا پایان هفته تمامی طرح‌هایی بررسی شده و دارای متقاضی به بانک‌ها ارسال شوند.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – اقبال عباسی 14 مردادماه در کارگروه تخصصی اشتغال استان، با اشاره به بررسی عملکرد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات استغال روستایی و عشایری، اظهار کرد: باید دلیل قرار گرفتن استان در انتهای ردیف استان‌ها از لحاظ پرداخت تسهیلات بانکی برای اشتغال روستایی و عشایری مشخص شود.
وی افزود: اگر مشکل از سوی بانک‌های عامل یا اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است بایستی مشکلات برطرف شوند یا ممکن است مشکل از سوی متقاضیان یا سیستم بانکی باشد  و نمی‌توان بیان کرد مشکلی وجود ندارد.
عباسی گفت: طی 10 روز آینده باید چهار بانک عامل و سه دستگاه اجرایی استان از جمله جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جلساتی را با سرپرست معاون اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص تعداد طرح‌های ارسال شده در زمینه اشتغال روستایی و عشایری، مبلغ، طرح‌های مصوب و مبلغ تسهیلات پرداختی برگزار کنند، همچنین رتبه بانک‎ها نسبت به سایر استان‌ها نیز سنجیده شود و نتیجه نهایی گزارش شود.
وی ادامه داد: باید وضعیت بانک‌ها نسبت به بانک‌های مشابه آن‌ها در سایر استان‌ها مشخص شود اگر از وضعیت مطلوبی برخوردارند تشویق می‌شوند و در غیر این صورت باید به دنبال راهکار دیگری بود که لازم است بانک‌ها همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.
استاندار با تاکید بر اینکه ضمن اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است طرح‌های اشتغال روستایی و عشایری را به بانک‌های عامل معرفی کند، بیان کرد: بایستی تا پایان هفته تمامی طرح‌های بررسی شده و دارای متقاضی به بانک‌ها ارسال شوند، همچنین لازم است کمیته‌ها نیز طرح‌ها را بررسی کرده و حداقل 30 درصد طرح‌های مازاد بر نیاز متقاضیان به بانک‌ها معرفی شود.
عباسی گفت: لازم است حداقل 1.5 برابر سهم هر دستگاهی به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و از طرفی این  اداره کل نیز  1.5 برابر سهم خود از طرح‌ها را به بانک‌ها معرفی کند به طوری که به اندازه 1.5 برابر طرح‌ها، پرونده در بانک موجود باشد.
وی تاکید کرد: لازم است بانک‌ها برای حل مشکل داخلی خود وقت بگذارند تا تکلیف طرح‌ها مشخص شود، اگر مشکلات و رتبه بانک‌ها تغییری نکند جای گلایه‌مندی وجود ندارد.
در ادامه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اظهار کرد: متاسفانه بانک‌ها در عملکرد خود در ردیف آخر قرار دارند که این امر موجب شده تمام استان تحت‌الشعاع قرار گیرد و جایگاه استان به انتهای ردیف استان‌ها برسد.
سید حفیظ‌الله فاضلی گفت: 305 میلیارد و 800 میلیون تومان سهم ابلاغی برای استان در نظر گرفته شده که مبلغ تخصیص یافته به استان بیش از ابلاغ بوده است.
وی با اشاره به اینکه حدود شش هزار و 347 متقاضی در سامانه کارا ثبت‌نام کرده‌اند، تصریح کرد: دو هزار و 904 متقاضی در سازمان جهاد کشاورزی، یک هزار و 887 نفر در صنعت، معدن و تجارت، 946 نفر در میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، 339 متقاضی در امور عشایر، 82 متقاضی در ارتباطات و فناوری اطلاعات و 186 متقاضی در دیگر دستگاه‌ها ثبت‌نام کرده‌اند.
فاضلی خاطرنشان کرد: یک‌‎هزار و 517 طرح اشتغال روستایی و عشایری به مبلغ 377 میلیارد و 900 میلیون تومان به بانک‌های عامل ارسال شده که از این تعداد 133 طرح به مبلغ 16 میلیارد و 593 میلیون تومان پرداخت و 227 طرح به مبلغ 63 میلیارد تومان عودت داده شده است.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: