• شنبه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 975-4814-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اعتبار لازم برای تامین زیرساخت مجتمع‌های معادن در نظر گرفته شود

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: اعتبار لازم برای تامین زیرساخت مجتمع‌های معادن دارای مطالعه و طراحی شده در نظر گرفته شود.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری – اقبال عباسی 13 مردادماه در شورای معادن شهرستان فارسان، اظهار کرد: سه درصد از اراضی استان در شهرستان فارسان واقع است و علاوه بر این، پتانسیل‌های دیگری نیز در این شهرستان وجود دارد که باید از این ظرفیت‌ها بهره برد و مشکلات را حل کرد که عدم تحقق این امر به کم و کیف مدیریت‌ها مربوط می‌شود.
وی آب و هوا، ارتفاع، طبیعت و آثار تاریخی را از دیگر ظرفیت‌های استان برشمرد و افزود: با این پتانسیل‌ها نباید شاهد جمعیت بیکار باشیم.
عباسی با اشاره به اینکه باید کارها اصولی پیش رود، تاکید کرد: معادن هر استان سرمایه‌های نهفته آن استان هستند و باید با تشخیص درست و در جای خود به نفع مردم استفاده شوند.
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: مجتمع‌های معادن که دارای مطالعه هستند و طراحی شدند، اعتبار لازم برای تامین زیرساخت مناسب آنان اعم از جاده و برق فراهم شود. 
وی خاطرنشان کرد: به منظور مسائل بهداشتی و زیست محیطی، اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان اقدام کند و یک محل مشخص برای دفن زباله شهرستان در نظر گیرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سید نعیم امامی نیز اظهار کرد: تعداد معادل شهرستان فارسان 34 باب است که از این تعداد 16 باب فعال، 15 باب غیرفعال و سه باب در حال تجهیز هستند.
وی مجتمع‌‌های معادن مرمریت باباحیدر و جونقان و مجتمع فرآوری شن و ماسه تنگ پردنجان را مجتمع‌های معدنی شهرستان فارسان عنوان کرد.
امامی در خصوص مشکلات و تنگناهای اجرای فعالیت‌های معدنی در شهرستان فارسان گفت: وجود محل دفن زباله های روستاهای پردنجان، چلیچه و راستاب در داخل مجتمع فرآوری شن و ماسه تنگ پردنجان و وجود محل دفن زباله های روستاهای حومه مجتمع معادن باباحیدر در مجتمع معدنی برخی از از این مشکلات هستند.
وی ممانعت اهالی منطقه از فعالیت مکتشفان معادن که از سال 95 باعث توقف روند سرمایه‌گذاری در بخش معدن شهرستان شده است، کمبود زیرساخت‌ها در مناطق معدنی، وجود زمستان‌های طولانی دوعامل اصلی کند شدن و عدم رغبت سرمایه گذاران به ویژه در مجتمع معدنی باباحیدر است و ضعف همکاری دستگاه‌های مرتبط در شهرستان و طولانی شدن روند صدور پروانه فعالیت معادن باعث کندشدن روند جذب سرمایه‌گذاران است را از دیگر مشکلات برشمرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان جابجایی کانون دفن زباله روستاهای پردنجان، چلیجه و راستاب، جابجایی کانون دفن زباله روستاهای حومه مجتمع معدنی باباحیدر و همراهی و همکاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط شهرستانی و ترویج فرهنگ حمایت از سرمایه گذاری را پیشنهاداتی دانست که می‌توانند مشکلات را برطرف کنند.
امامی خاطرنشان کرد: از 60 تن سنگ استخراج در سال گذشته در استان، کمتر از 10 درصد صادر شده است و مابقی در داخل و خارج از استان فرآوری شده است.
 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: