• چهارشنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 975-3814-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رسیدن به توسعه متوازن نیازمند توجه جدی به نخبگان است

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: رسیدن به توسعه متوازن نیازمند توجه جدی به نخبگان است.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحل و بختیاری – علی زرافشان 10 مرداد ماه در اختتامیه نوزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای سراسر کشور، اظهار کرد: هنرستانی‌ها خلاق، مبتکر و نوآور هستند و می‌توانند با ابزار هنر در جامعه تحول ایجاد کنند.
وی با بیان اینکه هنر رنگ زندگی است، افزود: زندگی کردن را، هنر می‌آموزد و هنر به زندگی معنا می‌دهد.
زرافشان تصریح کرد: هنر زمانی ارزشمند است که در خدمت مردم قرارگیرد و هنر به روح انسان لطافت می‌بخشد و این مهم به جامعه منتقل می‌شود.
وی تاکید کرد: یکی از اهداف این جشنواره این است که با برگزاری آن به جامعه پیام دهیم که هنرمندان نیز از  نخبگان محسوب می‌شوند.
زرافشان اظهار کرد: رسیدن به توسعه متوازن نیازمند توجه جدی از نخبگان است.
وی ادامه داد: امروزه هنرستان‌های کشور آموزش به همراه تولید را انجام می‌دهند و باید یادگیری از کیفیت مناسب برخوردار باشد تا تولید، قابل عرضه به بازار شود.
زرافشان با بیان اینکه آثار راه یافته به جشنواره بسیار زیبا و قابل عرضه به بازار است، تصریح کرد: هنرستانی‌ها کارآفرین هستند و می‌توانند برای خود و دیگران فرصت شغلی ایجاد کنند.
مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش نیز گفت: امید است به هدف آموزش فنی و حرفه‌ای که ایجاد مهارت برای تمام افراد است، دست یابیم.
سیدمحسن حسینی‌مقدم با اشاره به اینکه از چند ماه گذشته شروع اقدامات برای برگزاری جشنواره آغاز شده است و چندین هدف از برگزاری آن داشتیم، گفت: شناسایی، توانمندی، خلاقیت و استعدادهای هنرجویان، معرفی رشته‌های هنرستان به جامعه تا دانش‌آموزان بدانند با انتخاب این رشته‌ها می‌توانند در آینده دارای شغل شوند، از اهداف برگزاری جشنواره است.
وی افزود: آنچه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را دنبال می‌کند ایجاد اشتغال و رفع بیکاری است و برگزاری این جشنواره  این امر راه به جامعه نشان می‌دهد.
حسینی‌مقدم تصریح کرد: بیش از 9300 دانش‌آموز آثار خود را برای شرکت در این چشنواره ارسال کردند و از این تعداد قریب به 8300 اثر مربوط به دانش‌آموزان دختر و حدود 1000 نفر دانش‌آموزان پسر بودند.
وی خاطرنشان کرد: از 174 اثر راه یافته به جشنواره  143 اثر مربوط به دختران و مابقی از پسران بوده است.
حسینی‌مقدم در پایان گفت: جا افتادن مهارت آموزی در جامعه نیازمند فرهنگ‌سازی است و این کار جز با رسانه‌ها محقق نمی‌شود.
به گزاش ایسنا، از 125 دانش‌آموز در این جشنواره جز نفرات برتر شدند و از آنان تجلیل شد که 39 نفر جز نفرات اول، 43 نفر دوم و 43 نفر نیز سوم شدند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: