• سه شنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 975-3314-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کارشناس مباحث فرهنگ مهدوی:

دشمن‌ستیزی و دشمن‌شناسی از ارکان انقلابی‌گری است

کارشناس مباحث فرهنگ مهدوی گفت: دشمن‌ستیزی و دشمن‌شناسی یکی از ارکان انقلابی‌گری است، کسی که ادعای انقلابی بودن داشته باشد ولی نتواند به اتاق فکر دشمن سرکشی کند و توان دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی را نداشته باشد، محکوم به شکست است.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – حجت‌الاسلام محمدباقر حیدری کاشانی شامگاه دوشنبه در هفدهمین شب از طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی، اظهار کرد: صبوری در مقابل معصیت بالاترین صبوری محسوب می‌شود که انسان بایستی در مقابل نافرمانی خدا صبوری پیشه کند زیرا عجله، شتاب و بی‌صبری انسان را هلاک می‌کند.
وی افزود: زیربنای تمام انقلاب‌ها و انقلابی‌گری‌ها، انقلاب علیه خویشتن است، فردی که از درون خود گرفتار هوای نفس و هوای شیطانی است نمی‎‌تواند فرد انقلابی موفق در بیرون باشد.
حجت‌الاسلام حیدری کاشانی با اشاره به اینکه انقلابی‌گری به معنای پیروی از راه ائمه و اولیای او است، تصریح کرد: با توجه به اینکه مرام تمام امامان انقلابی‌گری بوده است، در افق دولت کریمه مهدوی، انقلابی‌گری به معنای مهدوی‌ بودن است، مهدویت به معنای رضایت‌مندی به وضعیت نامطلوب موجود نیست بلکه بهبود و جهش وضعیت موجود است.
وی گفت: بحث دشمن‌ستیزی و دشمن‌شناسی یکی از ارکان انقلابی‌گری است، کسی که ادعای انقلابی بودن داشته باشد ولی نتواند به اتاق فکر دشمن سرکشی کند و توان دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی را نداشته باشد، محکوم به شکست است.
حجت‌الاسلام حیدری کاشانی بیان کرد: هر زمانه‌ای فرعون و شیطان بزرگ مخصوص به خود را دارد که باید شیطان بزرگ را به خوبی بشناسیم.
وی در ادامه گفت: انسانی که مقصدش به سوی خداست باید به جای مسافرت، به سوی خدا مهاجرت کند فردی که مهاجر به سمت خداست قطعا راه برای او در تمامی عرصه‌ها هموار می‌شود.
کارشناس مباحث فرهنگ مهدوی با اشاره به لزوم استغفار فراوان، بیان کرد: انسان نباید هیچ‌گاه از توبه و استغفار خسته شود زیرا استغفار می‌تواند رگ حیات شیطان را قطع کند.
حجت‌الاسلام حیدری کاشانی گفت: گاهی مشاهده می‌شود انقلاب در فضای مجازی از انقلاب در فضای واقعی بالاتر و سخت‌تر است که در چنین مواقعی باید به خدا پناه ببریم.
وی خاطرنشان کرد: کسانی که دارای اندیشه غیر انقلابی، غیر قرآنی و غیر اهل بیتی هستند اگر برای آن‌ها فرصتی فراهم کنیم قطعا موجب می‌شود در مقابل طاغوت‌های اقتصادی شکست بخوریم.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: