• دوشنبه ۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 975-2914-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در سال گذشته صورت گرفت:

اختصاص 403 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال فراگیر به چهارمحال و بختیاری

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: در سال گذشته از 403 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال فراگیر اختصاص داده شده به استان، 20 تا 30 میلیارد تومان آن جذب شده است که این عدد بسیار پایینی است.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - ملک‌محمد قربانپور هشتم مردادماه در کارگروه تخصصی اشتغال چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: در سال گذشته 403 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال فراگیر به استان اختصاص یافت که 20 تا 30 میلیارد تومان آن جذب شد و این مقدار عدد بسیار پایینی است اما این در حالی است که بسیاری پروژه‌ها نیز در راه است.
وی افزود: بخشی از عدم جذب این تسهیلات مربوط به دستگاه‌های اجرایی و بخشی نیز به بانک‌های مربوط می‌شود.
فاضلی ادامه داد: مدیران‌ در جلسات به درگیری با یکدیگر نپردازند که در این صورت از جلسه خارج خواهند شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خاطرنشان کرد: 5588 متقاضی در سامانه کارا ثبت نام کردند و بیش از 1000 طرح اشتغالزا در کمیته فنی استان بررسی شده که 160 مورد از این طرح‌های اشتغالزا از کمیته فنی حذف شدند و 1164 تصویب و به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات ارسال شدند.
حفیظ الله فاضلی با بیان اینکه 1164 طرح برای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی به بانک های عامل استان معرفی شده است، افزود: این طر‌های اشتغالزا به بیش از سه هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات بانکی نیاز دارد.
وی با بیان اینکه از مجموع طرح های معرفی شده به چهار بانک عامل مصوب شده تا بیش از 495 میلیارد ریال تسهیلات به 313 طرح اشتغالزا در بانک‌ها پرداخت شود، تصریح کرد: 375 طرح با اعتبار یک‌هزار و 191 میلیارد و 276 میلیون ریال اعتبار در طی روند تکمیل مدارک است.
فاضلی با اشاره به اینکه 5588 پرونده اشتغال روستایی عشایری در چهارمحال و بختیاری وجود دارد، ادامه داد: از این تعداد یک‌هزار و 164 طرح در کمیته فنی تصویب نهایی، 950 طرح در حال بررسی و 214 طرح برگشت داده شده است.
وی اضافه کرد: چهار هزار و 33 میلیارد ریال تسهیلات هم برای اجرای 193 طرح اشتغال فراگیر این استان وجود دارد که با بهره برداری از این طرح‌ها زمینه اشتغال مستقیم یک‌هزار و 574 نفر فراهم می‌شود.
فاضلی خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات به طرح‌هایی با نیاز اعتباری یک‌هزار میلیارد و 974 میلیون ریال مصوب و به بانک‌های عامل چهارمحال و بختیاری ارسال شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: از این مبلغ تاکنون تنها 24 میلیارد و 143 میلیون ریال پرداخت شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: