• شنبه ۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 975-585-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نوریان: باید کم‌کاری و ناکارآمدی برخی از مدیران را پذیرفت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ما باید کم‌کاری و ناکارآمدی برخی از مدیران را بپذیریم و برای آن چاره‌اندیشی کنیم. مردم از پاسکاری مشکلات بین جناح چپ و راست خسته شده‌اند و خواهان اصلاحات هستند.
به گزارش ایسنا، اردشیر نوریان در نطق میان دستور جلسه علنی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دلیل اصلاح طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان تشکر می‌کنم و امیدوارم دولتمردان پیام این طرح را درک کرده باشند و نشان دهند که یک روحیه جوانگرا در کشور ظهور خواهد کرد.
وی در ادامه گفت: در ایامی به سر می‌بریم که کشور ما با دو مشکل روبه‌روست. یک دسته از التهابات درونی است که به مساله اقتصاد کشور باز می‌گردد و دسته دیگر مربوط به التهاباتی است که در حوزه سیاست خارجی با آن روبه‌رو هستیم. نیاز کشور برای غلبه بر وضعیت نابه‌سامان کنونی در درجه اول حفظ وحدت و انسجام داخلی حول محور ولایت است که برای رسیدن به آن باید از تعلقات قومی و سیاسی گذشت. امروز مردم انتظار دارند با حفظ وحدت و برای حل مشکلات اقتصادی کشور اقدام کرد.
نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت آقای روحانی در نیمه راه است دیگر کسی ارجاع مشکلات به دولت قبلی را نمی‌پذیرد. تا دیر نشده است برای ترمیم کابینه و مهار مشکلات معیشتی مردم باید اقدام شود.
وی افزود: نباید ترامپ و فشارهای بیرونی را بهانه کرد. کسی منکر بدعهدی‌کردن آمریکا نیست. ما باید کم‌کاری و ناکارآمدی برخی از مدیران را بپذیریم و برای آن چاره‌اندیشی کنیم. مردم از پاسکاری مشکلات بین جناح چپ و راست خسته شده‌اند و خواهان اصلاحات هستند.
نوریان تصریح کرد: جهش ۳۰۰ درصدی نرخ ارز چه توجیهی دارد؟ آیا همه این مسائل به ترامپ و تحریم باز می‌گردد؟ افزایش نرخ سکه و مسکن و مشکلات کامیون‌داران علائمی است که به دولت نشان می‌دهد اصلاحات نیاز است. گرانی کالاهای مورد نیاز مردم حباب نیست. دولتمردان و کارگزاران باید بدانند که مردم گرانی را لمس کرده و آن احساس می‌کنند. اینها واقعیتی است که باید آن را بپذیریم و راه‌حلی عاجل برای آنها پیدا کنیم.
نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: ناهماهنگی تیم اقتصادی دولت مشهود است. رییس جمهور باید با سرعت در خصوص این موضوع تصمیم بگیرد. برخورد مدبرانه و دور از احساس ضرورتی است که بعد از خروج آمریکا از برجام باید انجام شود. دولت‌های مرتجع عرب و صهیونیست‌ها از نابه‌سامانی ایجاد شده خوشحال هستند. عده‌ای نیز در داخل می‌خواهند از این نابه‌سامانی برای تسویه حساب استفاده کنند.
وی در ادامه اظهار کرد: در چنین شرایطی باید ضمن لحاظ کردن سه اصل عزت، حکمت و مصلحت با تدبیر اقدامات لازم را انجام دهیم. باید تمام تلاش خود را برای جلوگیری از تندتر شدن فضای روانی موجود در سیاست خارجی انجام دهیم.
نوریان در پایان گفت: باید با تلاش و جدیت و همراه وحدت تصمیمات لازم را اتخاذ کرده و از تمام توان خود استفاده کنیم. تیم ملی فوتبال باید برای دولتمردان یک الگوی کارآمد باشد. کشور در حوزه مسائل آب علاوه بر بد مصرفی دچار سوء‌مدیریت نیز است. مصوبات شورای عالی آب به صورت گزینشی پیگیری می‌شود که زمینه‌ بروز تنش‌های اجتماعی بین مردم را فراهم می‌کند.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: