• پنجشنبه ۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 975-586-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

طرح توسعه بیمارستان شهداء لردگان به بهره‌برداری رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: طرح توسعه بیمارستان شهدای لردگان با حضور وزیر بهداشت به بهره‌برداری رسید.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – ارسلان خالدی‌فر چهارم مردادماه در مراسم طرح توسعه بیمارستان شهداء لردگان، اظهار کرد: این فاز از توسعه بیمارستان دارای زیر بنای هفت هزار مترمربع است که از سال 94 آغاز و امسال به بهره‌برداری رسیده است.
وی افزود: 151 هزار و 125 میلیون ریال اعتبار برای بهره‌برداری از طرح توسعه این بیمارستان هزینه شده است.
خالدی‌فر تصریح کرد: این فاز از بیمارستان شامل 114 تخت بستری است که مجموع تعداد تخت‌های بیمارستان را به 234 رسانده است و تمام جمعیت شهرستان لردگان از آن بهره‌مند می‌شوند.
وی هزینه تجهیزات پزشکی و اداری طرح را 29 هزار میلیون ریال عنوان کرد و افزود: بخش‌های ccu  پست، ccu کودکان، داخلی زنان، جراحی زنان، بخش چشم و ENT، بخش اطفال و یک بخش اداری در طرح توسعه بیمارستان شهدا لردگان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
خالدی‌فر تصریح کرد: با توجه به کمبود فضا با راه‌اندازی فاز دوم بخش مردان به دو بخش جراحی و داخلی  و همچنین بخش زنان به دو بخش جراحی و داخلی تفکیک شدند.
وی درصد اشغال تخت قبل از راه‌اندازی فاز دو را 140 درصد دانست و افزود: با راه‌اندازی فاز دوم این مهم به 85 درصد رسید.
خالدی‌فر اضافه کرد: در حال حاضر 230 هزار نفر از جمعیت شهرستان از خدمات بیمارستان شهداء اردگان بهره‌مند هستند.
وی در ادامه به راه‌اندازی بخش LDR  در سال گذشته اشاره کرد و گفت: این بخش شامل 9 اتاق LDR  است که میانگین ماهیانه مراجعه به درمانگاه لیبر 1900 نفر است و میانگین زایمان و سزارین آن به 400 مورد می‌رسد.
خالدی‌فر تاکید کرد: درصد میزان سزارین در سال 95 و 96 را به ترتیب 30.8 و 33 درصد عنوان و ادامه داد: در سه ماه ابتدای سال امسال این رقم به 32 درصد رسیده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: در حال حاضر 30 متخصص در این مرکز در رشته‌های جراحی عمومی، نروسروجری، نرولوژی، داخلی، اطفال و ... مشغول خدمت هستند.
وی راه‌اندازی بخش اورژانس را از دیگر خدمات ارائه شده در سال‌های اخیر در سطح شهرستان لردگان برشمرد و گفت: علاوه بر راه‌اندازی بخش‌های لیبر و اورژانس با تجهیزات کامل بخش رادیولوژی دیجیتال، سونوگرافی برای اورژانس، راه‌اندازی 30 دستگاه مانتیتورینگ و سه دستگاه ژانراتور نیز با بهره‌برداری از فاز دو بیمارستان محقق شده است.  
خالدی‌فر خاطرنشان کرد: شهرستان لردگان بیشترین فاصله از مرکز استان را دارد و دارای بیشترین جمعیت در چهارمحال و بختیاری است  که با وجود تصادفات جاده‌ای، بهره‌برداری از فاز دو این بیمارستان، گامی موثر در راستای خدمت رسانی به مردم است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: