• چهارشنبه ۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۴
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 975-385-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار چهارمحال و بختیاری:

ناامیدی در جامعه پمپاژ نشود

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: لازم است آمارها برای مردم تشریح شود و قضاوت‌ها بر عهده آن‌ها باشد، نا امیدی و یاس در جامعه پمپاژ نشود و کم و کیف آمارگیری تشریح شود. 
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - اقبال عباسی سوم مردادماه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، اظهار کرد: اشتغال برای ما مهم بوده ولی آمارها از اهمیت بالایی برخوردار است اگر آمار دقیق نباشد نمی‌توان برای اشتغال برنامه‌ریزی کرد. 
وی با اشاره به اینکه ارزیابی اقتصاد مقاومتی استان‌ها بر اساس تعداد جلسات، مصوبات، مبلغ مصوبات در جلسه و مبلغ پرداختی در بانک‌ها انجام شده است، افزود: شاخص‌هایی که در نظر گرفته‌اند و ارزیابی صورت گرفته دارای اشکال است. 
عباسی گفت: مهم‌تر از اشتغال و آمار، امید و نشاط در جامعه ضروری است، بنابراین هر فرد باید بنا به مسئولیت خود، کار انجام دهد زیرا تلاش بیشتر، منجر به رضایت‌مندی بیشتر مردم می‌شود. 
وی بیان کرد: لازم است آمارها برای مردم تشریح شود و قضاوت‌ها بر عهده آن‌ها باشد، نا امیدی و یاس در جامعه پمپاژ نشود و کم و کیف آمارگیری تشریح شود. 
استاندار با اشاره به اینکه سن شاغلین ۱۰ تا ۲۴ سال تعریف شده است، تصریح کرد: این امر در برخی از استان‌ها که افق توسعه کشاورزی و صنعت است غیر ممکن بوده که پیشنهاد می‌شود در تعریف شغل، شاغل و سن شاغل تجدیدنظر صورت گیرد، همچنین اول بودن استان در نرخ بیکاری، می‌تواند به عنوان فرصت برای استان در نظر گرفته شود. 
وی در ادامه با بیان اینکه آمار و ارقام در تمامی استان‌ها با فرم طرح نیروی کار نتیجه مطلوبی نمی‌دهد، گفت: این فرم‌ها باید بنا به فراخور استان‌ها و با توجه به مزیت نسبی و افق توسعه استان‌ها طراحی شود شاید آمارها دقیق‌تر به دست آید. 
عباسی خاطرنشان کرد: سستی در کار مدیران دستگاه‌های اجرایی وجود دارد که اقدامات و عملکرد دستگاه خود را به دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی استان نداده‌اند زیرا سریع‌تر انجام شدن این امر در برنامه‌‌ریزی‌ها موثر است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: