• دوشنبه ۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 975-184-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی استان تاکید کرد:

لزوم احداث گلخانه‌های هیدروپونیک در چهارمحال و بختیاری

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با توجه به مزیت‌های گلخانه‌های هیدروپونیک، گفت: لازم است گلخانه‌هایی که در استان احداث می‌شوند از نوع گلخانه‌های هیدروپونیک باشند.
ابراهیم شیرانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – اظهار کرد: در حال حاضر سطح گلخانه‌های استان 22 هکتار است که صیفی‌جات و سبزیجات، توت فرنگی، گل‌های شاخه بریده رز و آلسترمریا در این گلخانه‌ها کشت می‌شود.
وی با اشاره به اینکه سطح گلخانه‌ گل شاخه بریده رز در استان شش هکتار است، افزود: گلخانه‌های گل شاخه بریده رز و آلسترومریا در استان به طور کامل هیدورپونیک هستند.
شیرانی ادامه داد: سالانه دو هزار و 450 تن سبزی و صیفی، بیش از شش میلیون گل شاخه بریده رز و آلسترومریا و 250 تن توت‌فرنگی تولید می‌شود و در صورتی که گلخانه‌های استان به هیدروپونیک تبدیل شوند میزان تولید محصولات گلخانه‌ای افزایش خواهد یافت.
وی کاهش مصرف آب، عدم نیاز به خاک حاصلخیز، کاهش شدید آفات و بیماری‌ها، عملکرد بالا و کیفیت بالای محصول تولیدی را از مهم‌ترین مزایای گلخانه‌های هیدروپونیک برشمرد و تصریح کرد: علی‌رغم مزایای بسیار، هزینه احداث گلخانه‌های هیدروپونیک بسیار بالا است.
مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه امسال حدودا 28 واحد گلخانه برای اعطای تسهیلات به بانک معرفی شدند، گفت: از این تعداد، شش واحد فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: احداث و توسعه گلخانه‌های هیدروپونیک در استان با توجه به مزایای بسیار آن، در دستور کار این سازمان قرار گرفته است، همچنین این سازمان از متقاضیان احداث گلخانه، حمایت‌های کافی را انجام خواهد داد.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: