• سه شنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۶
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 974-1085-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه شهرکرد:

منفعت‌گرایی بلای جان جامعه شده است

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری منفعت‌گرایی را یکی از مشکلات اصلی کشور دانست و عنوان کرد: این مشکل بلای جان جامعه شده است که لازم است حق گرا باشیم و به راحتی از منفعت طلبی بگذریم.
به ‌گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام 26 تیرماه در دیدار با اعضای کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به دهه کرامت و لزوم ترویج معارف رضوی، اظهار کرد: باید در مسیر معصومان قرار گرفته و تمسک عملی به آرمان‌ها از وظایف اصلی ما محسوب می‌شود.
وی افزود: لازم است از کرامات اخلاقی، ایمانی و انسانی این بزرگواران بهره ببریم چراکه اگر این کرامات شکل گرفت در هر عرصه‌‎ای موفق هستیم و رمز موفقیت در هر شرایطی کسب کرامات و ویژگی‌های معصومان است.
حجت‌الاسلام با اشاره به لزوم فراهم کردن عرصه آموزش تمام عیار در کشور، ادامه داد: لازم است جامعه را سر سفره مسائل اصلی و کلیدی بنشانیم و هر کدام نقش خود را در عمل به نحو احسنت انجام دهیم.
امام جمعه شهرکرد گفت: ما در یک کشتی به نام انقلاب هستیم و طوفان‌ها که همان فتنه‌ها هستند، تلاش بر انحراف این کشتی را دارند و ما باید این کشتی را به ساحل نجات برسانیم.
وی با اشاره به مشکلات پیش‌آمده در کشور تصریح کرد: این مشکلات بحران نیستند و باید تدابیر لازم اتخاذ شده تا مشکلات بیش از این پیچیده نشوند.
نماینده ولی فقیه در ادامه منفعت گرایی را یکی از مشکلات اصلی کشور دانست و عنوان کرد: این مشکل بلای جان ملت شده  که لازم است حق گرا باشیم و به راحتی از منفعت طلبی بگذریم.
وی تاکید کرد: نمایندگان در کمیسیون‌ها یک رسالت اساسی دارند و مجلس نقش بسیار مهمی در حل مشکلات داشته و لازم است با روان‌سازی مسیر حرکت را تسهیل کنند.
حجت‌الاسلام نکونام اضافه کرد: بسیاری از کارهای کشور تحقیقی نیست و لازم است بررسی‌ها واقع‌گرا و با آینده نگری باشد.
وی تحقیقات نادرست را از دیگر مشکلات اساسی دانست و تصریح کرد: تحقیقات ریشه‌ای و کاربردی نیستند و لازم است سعی شود که تحقیقات در جایگاهی قرار داد که پخته شوند.
امام جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه از برخی مسائل اصلی غافل هستیم و بیشتر به مسائل ریز توجه کرده‌ایم، اضافه کرد: لازم است مشکلات را در تمامی عرصه‌ها رفع کرده وبه مسائل کلان توجه ویژه کنیم.
وی در ادامه گفت: چرا باید تولید کنندگان داخلی زحمت اصلی را بکشند و واسطه ها حق دیگران را بخورند.
حجت‌الاسلام نکونام اضافه کرد: کشور ما توانمند است اما استفاده درستی از توانمندی‌ها نمی شود لذا باید تولیدات را بررسی کرده و عرضه را برای ورود به عملیاتی شدن فراهم کنیم در این صورت نه آمریکا و نه هیچ کشور دیگری توانایی تحریم کردن  کشور را ندارند.
وی تصریح کرد: کار مبتنی بر تحقیق جامع  کار ماندگار است و مطالبه و نظارت در این زمینه از اهمیت بسیاری برخوردار است.
امام جمعه شهرکرد گفت: در حال حاضر خروجی در نگاه مردم این است که به جای کار اساسی زد و بند صورت میگیرد چراکه از فضای معامله‌گری انتظار خروجی سالم نیست.
وی تاکید کرد: لازم است در مجلس بر نمایندگان استقلال حاکم باشد و به یک نتیجه درست رسیده و قربانی دیدگاه‌های ضعیف و جزیی نشوند. به مسائل آینده نگرانه توجه کرده و به مسائل زودگذر و آنی اهمیت زیادی داده نشود.
نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: علاوه بر مشکلاتی که در حاضر وجود دارد باید مشکلات آینده نیز مورد توجه نمایندگان قرار گیرد و برای 30 سال آینده برنامه‎ریزی کرده و برنامه را در اختیار دولت و مردم قرار داده شود.
وی با اشاره به لزوم به هم پیوستگی دستگاه‎ها، گفت: پیوند دقیقی برای تحقیقات دانشگاه ها، مجلس و دولت باید انجام و مورد بررسی قرار بگیرد زیراکه کار اساسی و کلیدی نیاز به این به هم پیوستگی دارد.
امام جمعه شهرکرد آسیب‌های کشور بازیگری‌های سیاسی است و نگاه‌های جناحی حزبی و گروهی جزئی از این اسیب‌ها است که اگر احزاب بخواهند نقش صد درصدی در تمام امور داشته باشند موجب ایجاد یک رقابت شیطانی خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: