• سه شنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۳
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 974-985-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اولادقبا:

مجلس و دولت شنونده پیشنهادات حوزه دانشگاه باشند

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: نقدهای منصفانه موجب رشد و توسعه کشور شده و مجلس و دولت باید شنونده خوبی برای طرح‌ها و پیشنهادات حوزه دانشگاه باشند و نباید مانع نقدهای منصفانه آنان شد که اگر این تحرک را از دانشگاه بگیریم، جامعه دچار مرگ علمی و فکری خواهد شد و این یک زندگی نباتی است.
فریده اولادقبا در حاشیه سفر اعضا کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – در خصوص تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس و آموزشیاران سوادآموری، اظهار کرد: این طرح مورد بررسی قرار داده شده و در کمیسیون آموزش رای آورده است تا در صحن علنی مجلس مطرح شود.
وی در ادامه افزود: اساتید و دانشجویان مغز متفکر جامعه هستند و باید در تمام عرصه‌های اجتماعی و سیاسی، فرهنگی و هنری با آنان در تعامل بود.
اولادقبا تاکید کرد: باید از کرسی‌های آزاد اندیشی دانشجوبان استفاده کرد و پیشنهادات و انتقادات آنان را به مجلس و دولت منتقل کرد.
نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد:  فضای دانشگاه‌ها باید از نظر پیشرفت‌های علمی کاملا باز باشد و تشکل‌های دانشجویی بر اساس قانون اساسی فعالیت‌های خود را ادامه دهند.
وی گفت: کشوری به توسعه پایدار خواهد رسید که در تعامل سازنده با اساتید، دانشجویان و دانشگاه‌ها باشد که مغز متفکر جامعه در تمامی عرصه‌ها هستند.
اولادقبا نقدهای منصفانه موجب رشد و توسعه کشور شده و مجلس و دولت باید شنونده خوبی برای طرح‌ها و پیشنهادات حوزه دانشگاه باشند و نباید مانع نقدهای منصفانه آنان شد که اگر این تحرک را از دانشگاه بگیریم، جامعه دچار مرگ علمی و فکری خواهد شد و این یک زندگی نباتی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: