• سه شنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 974-1984-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سلیمی:

مسئولان با دوندگی بیشتر مسیر را برای مفسدان ناامن کنند

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط ویژه اقتصادی فعلی لازم است مردم همراهی و کمک کنند و مسئولان نیز شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی کرده و با دوندگی بیشتر مسیر را برای مفسدان ناامن کنند.
علیرضا سلیمی در حاشیه سفر اعضا کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – در خصوص نحوه مدیریت سیستم ارزی کشور، اظهار کرد: تصمیماتی که در بخش توزیع ارز گرفته شده باید بازنگری شود.
وی با بیان اینکه دولت در بخش ارز دچار سردرگمی است، افزود: دولت باید هرچه زودتر بازار متشکل پولی ارزی را شکل دهد.
سلیمی با اشاره به اینکه این بازار با یک مقدار تاخیر شکل گرفت، ادامه داد: این تاخیر معنادار موجب شد نابسامانی در توزیع ارز داشته باشیم که لازم است دولت با تدبیر هرچه سریع‌تر این نابسامانی را برطرف کند.
وی اضافه کرد: اینکه بیاییم ارز را قاچاق اعلام کنیم موضوع عجیبی است که برای اولین با آن مواجه هستیم؛ قاچاق ارز چه معنایی دارد و این امر یک معضل است.
سلیمی گفت: تخصیص ارز به عده‌ای خاص موجب ایجاد رانت‌هایی شد که باید با آن‌‎ها مقابله شود. اینکه به کالای غیر اساسی ارز دولتی اختصاص دهیم و ده‌ها بابک زنجانی تولید کنیم پذیرفته شده نیست و باید هرچه‌ سریع‌تر با آن‌ها برخورد شود که چه کسانی ارز را به عده‌ای خاص دادند.
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: لازم است دادگاه ویژه هرچه سریع‌تر تشکیل شده و با متخلفان با جدیت برخورد شود و از طرفی دولت هم متخلفان را معرفی کند.
وی با اشاره به نامه رییس جمهور به چند تن از وزرا برای پیگیری مسائل، تصریح کرد: این اقدام خوب بود ولی کامل نیست و لازم است رییس جمهور افراد متخلف را معرفی کند و همچنین متخلفان در وزارت صنعت و معدن نیز باید معرفی شوند.
سلیمی تاکید کرد: در شرایط ویژه اقتصادی فعلی لازم است مردم همراهی و کمک کنند و مسئولان نیز شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی کرده و با دوندگی بیشتر مسیر را برای مفسدان ناامن کنند.
وی خاطرنشان کرد: می‌توان با انسجام داخلی، تلاش بیشتر و برنامه‌ریزی از این شرایط عبور کنیم زیراکه بدون برنامه‌ریزی آرامش در بازار حاکم نخواهد شد.
 
 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: