• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 974-685-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نوریان: مزیت‌های روستایی در برخی از طرح‌های اشتغالزا دیده نمی‌شود

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صنایع روستایی استان یک صنعت تبدیلی نیست، گفت: مزیت‌های روستایی در برخی طرح‌های اشتغالزا دیده نمی‌شود و برخی طرح‌ها نیز در استان پاسخگو نیست.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری–  اردشیر نوریان 16 تیرماه در شورای اداری استان، افزود: مدیران دستگاه‌‌های اجرایی پرونده‌های ارائه تسهیلات اشتغالزای روستایی و عشایری ارزان قیمت را به بانک‌های عامل ارائه می‌دهند و بانک‌های عامل می‌گویند این پرونده‌ها در دست بررسی است که این یک اشکال است و متوجه آن نیستیم.
نوریان ادامه داد: تعداد متقاضیان دریافت تسهیلات بسیار است ما در نهایت خروجی بسیار کم است که برخی اشکالات به مدیریت و اینکه یک نسخه برای تمام استان‌ها در تمام کشور پیچیده می‌شود که ممکن است در روستاهای چهارمحال و بختیاری این نسخه متفاوت باشد و جواب ندهد.
وی بیان کرد: در برنامه‌ریزی‌ها، بندهای عیان دیده می‌شود اما جنبه‌های پنهان به شکل مطلوب دیده نمی‌شود همانند موضوع حاشیه نشینی در حاشیه زاینده رود که دارای ظرفیت عمده باغداری و گردشگری است که دخالت ناقص دولت مانع از توسعه آنان شده است.
نوریان با بیان اینکه صنایع روستایی استان یک صنعت تبدیلی نیست، تصریح کرد: مزیت‌های روستایی در برخی طرح‌های اشتغالزا دیده نمی‌شود و برخی طرح‌ها نیز در استان پاسخگو نیست.
وی گفت: اگر مدیران 10 دستگاه‌های اجرایی نسبت به پرداخت تسهیلات اشتغالزای روستایی و عشایری ارزان قیمت اقدام نکنند اعتبارات جا به جا خواهد شد.
نوریان خاطرنشان کرد: اعتبارات بازآفرینی شهری نیز دچار مشکل خواهد شد و باید در این خصوص اقدامات لازم انجام شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان نیز گفت: عدم ارتباط میان برنامه‌ها توسعه روستایی با منابع تسهیلات اشتغالزای روستایی و عشایری وجود دارد و جذب منابع (پول پاشی) هدف را محقق نمی‌کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: