• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 974-6114-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان:


اجرای پروژه مدیریت جامع حوضه آبخیز کارون بزرگ منجر به تثبیت خاک خواهد شد

 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: خروجی پروژه مدیریت جامع حوضه آبخیز کارون بزرگ باید منجر به تثبیت خاک، جلوگیری از فرسایش خاک و روان آب و توسعه ظرفیت جنگل و مرتع است و پروژه در مدت پنج سال انجام خواهد شد.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – علی محمدی‌مقدم 12 تیرماه در حاشیه نشست هماهنگی پروژه مدیریت جامع حوضه آبخیز کارون بزرگ، اظهار کرد: پروژه بین‌المللی مدیریت جامع حوضه آبخیز کارون بزرگ با همکاری کشور ژاپن و ایران با عضویت شش استان حوضه آبخیز از امروز به شکل رسمی کار خود را آغاز کرده است.
وی افزود: چهارمحال و بختیاری نقش محوری در پروژه دارد و مسئول ستاد هماهنگ کننده حوضه کارون بزرگ است.
محمدی‌مقدم تصریح کرد: هدف از اجرای این پروژه این است که در حوضه آبخیز کارون بزرگ یک مدیریت جامع را اجرا کنیم با رویکرد مشارکت مردم و انسجام سازمانی که سایر دستگاه‌ها نیز در این موضوع ورود کنند.
وی خاطرنشان کرد: خروجی پروژه باید منجر به تثبیت خاک، جلوگیری از فرسایش خاک و روان آب و توسعه ظرفیت جنگل و مرتع است و پروژه در مدت پنج سال انجام خواهد شد.
محمدی‌مقدم ادامه داد: این فاز در راستای تکمیل فاز نخست است که در حوضه آبخیز با مقیاس کوچک شروع شده بود اکنون در مقیاس بزرگتر در شش استان چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، فارس، اصفهان، خوزستان و لرستان است.
وی تاکید کرد: فاز نخست این پروژه در بخش بازفت از شهرستان کوهرنگ شروع شد اما سایر حوضه‌های استان را نیز در بر می‌گیرد.
محمدی‌مقدم در خصوص اینکه برآورد اجرای فاز نخست چه بوده است، گفت: مشارکت مردم از دستاوردهای مهم این پروزه است که در گذشته در حفظ منابع طبیعی با رویکرد حاکمیتی در نظر داشتیم تا حوضه را مدیریت کنیم و کمتر به نقش مردم توجه می‌شد اما پتانسیل مهم این پروژه توجه به معیشت، حضور و مشارکت مردم در حوضه است که خوشبختانه همراهی مطلوبی از سوی مردم مشاهده شد.
وی خاطرنشان کرد: در فاز نخست کمتر کیفیت مورد توجه قرار گرفته و بیشتر کمیت مدنظر بود اما در فاز دوم کمیت و کیفیت مورد توجه است و پس از پایان پنج سال، پروژه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
محمدی‌مقدم گفت: حضور دستگاه‌هایی اجرایی مرتبط برای شرکت در پروژه باید با هماهنگی باشد تا در نهایت خروجی منجر به تثبیت خاک و جلوگیری از فرسایش خاک شود.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: