• سه شنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 974-884-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رییس سازمان امور اراضی کشور خبر داد:

اجرای طرح کاداستر در بیش از 20 میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور

رییس سازمان امور اراضی کشور گفت: باید تا پایان برنامه ششم توسعه، بیش از ۲۰ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور کاداستر و دارای سند کشاورزی شوند. 
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - علیرضا اورنگی پنجم تیرماه در جلسه کمیسیون رفع تداخلات استان، اظهار کرد: یکی از وظایفی که قانونگذار برای وزارت جهاد کشاورزی تدوین کرده رفع تداخلات اراضی منابع ملی و غیر ملی است. 
وی با اشاره به تصویب قانون کاداستر در سال ۹۴ و اجرای آن در کشور، افزود: تاکنون بیش از شش میلیون هکتار از اراضی کشور رفع تداخل شده که بخشی به نفع دولت و بخشی در اختیار مردم قرار گرفته است که با این وجود حدود ۳۵۰ هزار هکتار اراضی غیر ملی تشخیص داده شده است. 
اورنگی گفت: باید تصمیم‌گیری‌ها در خصوص قانون رفع تداخلات اراضی به گونه‌ای انجام شود که حقوق قانونی دولت و مردم رعایت شود. 
وی بیان کرد: گام اساسی مربوط به مطالعات نظام برنامه‌ریزی و تصمیم‌سازی کشور است زیرا ۱۰ درصد از کار مربوط به رفع تداخل اراضی و ۹۰ درصد مربوط به کاداستر اراضی کشاورزی، ملی یا اراضی دولت و مردم به مفهوم واقعی است. 
اورنگی ادامه داد: لازم است مالکیت اشخاص، دولت، نظام آمایش سرزمین در راستای نظام برنامه‌ریزی به منظور توسعه اقتصادی کشور تثبیت شود. 
وی تاکید کرد: در حال حاضر در حدود ۹ میلیون هکتار از اراضی کشور طرح کاداستر در حال انجام است که یکی از ضرورت‌های مهم و اساسی در راستای نظام برنامه‌ریزی، سند دار کردن اراضی مردم پس از رفع تداخل و کاداستر کردن اراضی ملی و مستثنیات مردم است که باید انجام شود. 
رییس سازمان امور اراضی کشور خاطرنشان کرد: طبق احکام قانون برنامه ششم توسعه در اجرای ماده ۳۷ موظفیم تا پایان برنامه ششم توسعه بیش از ۲۰ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور را کاداستر و دارای سند کشاورزی کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: