• سه شنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 974-784-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اصل قانون حفظ اراضی موجود است

رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: اصل قانون، حفظ اراضی موجود است که بنا بر این امر، قانون صراحتا بیان می‌کند در محلی که تشخیص برای حفظ اراضی با توجه به قانون صورت گیرد، تفویظ اختیار آن صرفا بر عهده استان است.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال بختیاری – علیرضا اورنگی پنجم تیرماه در نشست بررسی طرح‌های مربوط به تغییر کاربری و امور اراضی استان اظهار کرد: تلاش بر این است که برخی از خدمات و فعالیت‌ها را از مشمولیت عوارض حذف کنیم.
وی افزود: در حوزه گردشگری، تملک مناطق نمونه گردشگری مصوب شورای عالی معماری و شهرسازی در خارج از حریم، بوم گردی روستایی و مجتمع‌های گردشگری عمومی را از باب عوارض معاف می‌کنیم.
اورنگی گفت: مصادیق تاسیسات گردشگری با طرح‌های موضوع تبصره یک متفاوت بوده و تفکیک شده است.
وی تاکید کرد: برخی از مشکلات دهکده المپیک سامان تا حدودی قابل حل است که کمیسیون باید در این زمینه دقت لازم را انجام دهد.
اورنگی با اشاره به اینکه نامه‌ای به استانداران در قالب احداث گلخانه‌های کوچک مقیاس و استخر ذخیره آب ارسال شده است، تصریح کرد: احداث گلخانه‌ها نیاز به پروانه ساخت و عرصه زیست محیطی ندارد.
وی در ادامه گفت: بخش‌نامه‌ای در خصوص واگذاری حریم‌ها صادر شده که در این بخش‌نامه اعلام شده تمامی واگذاری‌ها در حریم شهری که قبلا واگذاری صورت گرفته تماما بر عهده این سازمان است در غیر این صورت اگر بخشی از واگذاری‌ها قبل از صدور بخش‌نامه باشد و سندی در این زمینه انتقال یافته باشد دیگر نمی‌توان اقدامی انجام داد.
اورنگی خاطرنشان کرد: روستاهایی که دارای طرح هادی روستایی نیستند و در آن‌ها ساخت و ساز انجام می‌شود اگر شورای حفظ حقوق بیت‌المال ساخت و سازهای غیر مجاز را تایید کند قطعا پروژه‌ها را متوقف خواهیم کرد.
در ادامه شهردار شهرکرد با اشاره به کمربندی جنوب به شمال مرکز استان، تصریح کرد: تنها مرکز استانی هستیم که تاکنون کمربندی‌ها تکمیل نشده است و این کمربندی از میان اراضی کشاورزی شهرکرد و شهرکیان عبور می‌کند و اگر بر اساس طرح جامع انجام شود آبرسانی به زمین‌ها را با مشکل مواجه خواهد کرد.
غلامیان خاطرنشان کرد: در صورت تغییر کاربری مسیر ممکن است به بسیاری از اراضی کشاورزی آن منطقه آسیب کمتری وارد شود.
 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: