• سه شنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 974-584-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رفع بیکاری در چهارمحال و بختیاری با به‌روز کردن وضعیت موجود امکان‌پذیر است

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: اگر وضعیت موجود را به روز کنیم قطعا با استفاده از منابع مالی، بخش زیادی از بیکاری استان رفع خواهد شد.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - ملک‌محمد قربان‌پور در جلسه هماهنگی بانک‌های استان به منظور ارائه تسهیلات اشتغال روستایی، اظهار کرد: اگر ۲۰ درصد از طرح‌هایی که در حال بررسی برای اعطای تسهیلات در بانک‌ها هستند، عملیاتی شوند بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.
وی افزود: وثیقه‌هایی که بانک‌ها می‌گیرند باید طبق دستورالعمل عملیاتی شده و اگر بانکی در این زمینه تخطی کرد باید گزارش شود.
قربان‌پور عدم مراجعه متقاضی در مهلت تعیین شده به بانک، چک برگشتی و عدم ارائه مجوزات لازم را از عمده مشکلات طرح‌های عودت شده در بانک‌های کشاورزی، پست بانک و توسعه تعاون دانست و تصریح کرد: تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله بسیاری وجود دارد که لازم است تحرک دستگاه‌های اجرایی و در مقابل آن بانک‌ها بالاتر رود تا طرح‌های در دست بررسی کاهش و سریع‌تر تعیین تکلیف شوند.
وی با اشاره به اینکه اشتغال واقعی متصل شدن زنجیره‌ها به یکدیگر است، تاکید کرد: حدود ۲.۵ تا سه برابر بیش از نیاز استان ظرفیت تولید داریم که هنر، اتصال به بازار است و باید در پرداخت تسهیلات به دنبال اتصال به بازار باشیم.
قربان‌پور ادامه داد: شبکه‌سازی و اولویت‌بندی از کارهای اصلی دستگاه‌های اجرایی است که به دنبال کیفی‌سازی هستیم زیرا ظرفیت‌های بسیاری در حوزه آی‌تی در استان وجود دارد که لازم است فضای کسب و کار فراهم شود.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری گفت: اکنون استان مزیت‌های نسبی فراوانی دارد و نمی‌توانیم از مزیت‌های موجود استفاده کنیم، مهم‌ترین مشکل موجود در استان ایجاد نشدن فضای کسب و کار است.
وی خاطرنشان کرد: اگر فضای کسب و کار در استان با استفاده از منابع مالی موجود افزایش یابد، می‌توان زنجیره توزیع و تولید در استان ایجاد کنیم.
قربان‌پور ادامه داد: می‌توان از مزیت‌های نسبی، مزیت‌های رقابتی ایجاد کرد زیرا منابع مالی و افراد تحصیل کرده وجود دارد و اگر دستگاه‌های اجرایی و نهادهای پولی و مالی کمک کنند به وضعیت مطلوب خواهیم رسید.
وی بیان کرد: اگر وضعیت موجود را به روز کنیم قطعا با استفاده از منابع مالی، بخش زیادی از بیکاری رفع خواهد شد، زیرا بسیاری از زمینه‌ها در استان فراهم است که از این طریق منابع مالی به درستی، اثر بخش و کارا جذب خواهد شد.
قربان‌پور خاطرنشان کرد: اطلاع‌رسانی در راستای اعطای تسهیلات وظیفه دستگاه‌های بخشی بوده که لازم است در قالب بنر، شبکه‌های اجتماعی، نشست با بخشداران و دهیاران اطلاع رسانی صورت گیرد چرا که اطلاع‌رسانی در این زمینه مطلوب نیست.
وی بر اهتمام ویژه دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد و گفت: باید اولویت‌ها در هر دستگاه اجرایی مشخص شوند، همچنین در راستای افزایش مهارت‌افزایی، آموزش‌های لازم صورت گیرد.
به گزارش ایسنا، در این نشست بانک‌های عامل نیز گزارشی کوتاه از عملکرد طرح‌های ارجاعی و در حال بررسی ارائه دادند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: