• دوشنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 974-1114-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت نیرو:

لزوم تشدید مشارکت مردم در راستای صرفه‌جویی آب

مدیرکل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت نیرو گفت: تشدید مشارکت مردم در راستای صرفه‌جویی تاثیر خوبی بر گذر از بحران کم آبی داشته و مردم باید بدانند با کمک خود می‌توان از این بحران عبور کرد.
صدیقه ببران در گفت و گو با خبرنگار ایسنا -منطقه چهارمحال و بختیاری - اظهار کرد: مدیریت مصرف و تقاضا میسر نخواهد بود مگر اینکه مشارکت‌های مردمی را چه در حوزه برق و چه در حوزه آب جلب کنیم.
ببران تصریح کرد: لازم است اعتماد مردم نسبت به حوزه حاکمیتی و نسبت به خدمات به منظور گذر از این بحران افزایش داده شود و خدمات نیز باید به صورت موثری ارائه شود.
وی در ادامه بیان کرد: با وجود خشکسالی و مشکل بحران کم آبی در سال جاری برای عبور از بحران خشکسالی باید مردم نسبت به خدمات ارائه شده اعتماد کرده و شفاف سازی‌های لازم صورت گیرد.
مدیرکل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت نیرو گفت: از وظایف اصلی روابط عمومی‌ها این است که لازم است در حد لازم نقش اصلی خود، که پل ارتباطی میان حاکمیت و مردم است را ایفا کنند.
ببران با اشاره به هفته صرفه‌جویی آب، تصریح کرد: تشدید مشارکت مردم در راستای صرفه‌جویی تاثیر خوبی بر گذر از این بحران داشته و مردم باید بدانند با کمک خود می‌توان از این بحران عبور کرد.
مدیرکل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت نیرو خاطرنشان کرد: اگر هر فردی 10 درصد ار میزان مصرف خود را، به خصوص در دوره خاص گذر از این بحران، کاهش دهد، می‌توان به راحتی از این دوره خشکسالی و مشکل بحران آب عبور کرد.
وی تغییر ویژه در سبک زندگی توسط مردم را از عوامل موثر در مقابله با این بحران دانست و گفت: اگر تا کنون در حوزه‌های کشاورزی، صنعت و شرب بدمصرفی صورت گرفته، لازم است با راهکارهای مهم و انتقال و آگاهی‌بخشی علم این بدمصرفی‌هارا کاهش داد.
ببران در پایان بیان کرد: در کنار مشکل کم‌آبی، با کاهش تولید برق مواجه هستیم چرا که بخش عمده نیروگاه‌های برق‌آبی کشور به دلیل اینکه در مدار قرار نگرفته حدود پنج هزار مگابایت برق را از دست داده‌اند.
 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: