• چهارشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۳
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 973-1486-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سامانه ثبت نام در طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در چهارمحال و بختیاری رونمایی شد

رئیس جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری از رونمایی سامانه ثبت نام در طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در استان خبر داد.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – وحید خلیلی اردلی 29 خرداد ماه در نشست خبری مشترک با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اصحاب رسانه استان، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی حرف برتر را به میدان می‌آورد و اجرای طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی یک نمونه از این مهم است.

وی بیکاری را مسئله استان دانست و تصریح کرد: باید در این زمینه مسئله محور عمل شود و برای حل این مسئله به دنبال راه‌حل بود که در ایجاد شغل عوامل بسیاری دخیل هستند.
خلیلی اردلی ادامه داد: تاکنون نگرش به ایجاد شغل، تسهیلات محور بوده است و تجربه جهانی نشان داده که این روش به نتیجه نمی‌رسد.
وی اضافه کرد: لازم است حلقه‌های دیگری نیر به میدان آیند و متقاضی ایجاد شغل را توانمند کرده، آموزش دهند و این فرد برندهای روز را به طور کامل بشناسد تا بتواند محصول تولید شده خود را به فروش برساند که یکی از مشکلات اصلی در عدم رونق شغل خانگی، عدم وجود اتصال به بازار است.
خلیلی اردلی با بیان اینکه طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی به هشت استان کشور و از جمله چهارمحال و بختیاری داده شده که در استان در سه مرحله در حال انجام است، تاکید کرد: جهاد دانشگاهی با اجرای این طرح، مزیت‌های استان را شناسایی کرده است و سهمیه استان برای اشتغالزایی دو هزار نفر است.
وی تصریح کرد: فرصت‌های بسیاری در فضای مجازی و حقیقی وجود دارد و با تلاش تمام متولیان امر می‌توان برای برند شدن محصولات استان با اراده و همدلی حرکت کرد.
خلیلی اردلی تاکید کرد: افراد متقاضی راه‌اندازی کسب و کارهای خانگی می‌توانند در این سامانه ثبت نام کنند.
وی بیان کرد: امکان آموزش از طریق این سامانه به وسیله فیلم‌های آموزشی متنوع کار آفرینی و راه‌اندازی کسب و کارهای خانگی، اتصال تولید کنندگان محصولات مشاغل خانگی به برندهای ملی و استانی به عنوان پشتیبان، فروش آنلاین محصولات خانگی و آخرین اخبار مربوط به حوزه مشاغل خانگی را از مواردی برشمرد که در سامانه طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی قابل دسترسی است.
خلیلی اردلی خاطرنشان کرد: تاکنون 22 رشته اعم از تولید میوه خشک، محصولات نمدی، پوشاک، انیمیشن، خاتم، گیاهان دارویی و... در سامانه برای ثبت نام متقاضیان قرار داده شده است.
وی گفت: علاقمندان متقاضی راه‌اندازی کسب و کارهای خانگی می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی Inhb.co ، jchb.irو Inhb.ir و تماس با شماره 33380890- 038 مربوط به دبیرخانه الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی استان، نسبت به ثبت‌نام خود در طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی اقدام کنند.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: