• یکشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۶
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 973-1286-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بهره‌مندي بيش از 17 هزار نفر از آموزش‌هاي کوتاه‌مدت جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري

رئيس جهاد دانشگاهي استان چهارمحال و بختیاری گفت: سال گذشته بيش از 17 هزار نفر از آموزش‌هاي کوتاه‌مدت جهاد دانشگاهي استان بهره‌مند شدند.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری - وحيد خليلي اردلي، با اعلام اين خبر اظهار کرد: در سال گذشته، 17 هزار و 177 نفر از آموزش‌هاي تخصصي، اشتغال‌‌محور و عمومي کوتاه ‌مدت جهاد دانشگاهي استان، بهره‌مند شدند که اين آمار رشد 25 درصدي نسبت به سال 95 را نشان می‌دهد.
وي تعداد فراگيران را در سال نودوسه، 8 هزار و 779 نفر عنوان کرد که در مقايسه با سال 96 رشد قابل توجهي داشته است.
خليلي اردلي ادامه داد: بخش آموزشي جهاد دانشگاهي به عنوان يک دانشگاه کوتاه‌‌مدت کشور عمل مي‌کند که تعداد فراگيران قراردادي در سال گذشته پنج هزار و 807 نفر بوده و نسبت به سال نودوپنج، 76 درصد رشد داشته است.
وي تخصصي، کاربردي و اشتغال‌محور بودن دوره‌ها، به‌روزرساني و تدوين دوره‌هاي جديد و نيز اخذ مجوز دوره‌هاي مهارتي، تخصصي و اشتغال‌زا در استان را مهم‌ترين دلايل موثر در افزايش تعداد فراگيران دانست و عنوان کرد: فراهم کردن زيرساخت‌هاي مرتبط با آموزش‌هاي الکترونيکي، جابه‌جايي و بهسازي فضاهاي فيزيکي و تجهيز و نوسازي امکانات آموزشي نيز در اين امر دخيل بوده است.
رئيس جهاد دانشگاهي استان در ادامه گفت: گسترش همکاري‌ و مشارکت با ادارات، دستگاه‌هاي اجرايي، نهادها، بانک‌ها، دانشگاه‌ها و ساير نهادهاي مختلف از طريق انعقاد تفاهم‌نامه نيز عامل ديگر افزايش فراگيران در سال گذشته بود.
وي با اشاره به آموزش فراگيران آزاد در 10 دپارتمان آموزشي، تصريح کرد: دوره‌هاي آموزشي در دپارتمان‌هاي علوم پزشکي، فني و مهندسي، هنر و معماري، اشتغال و کارآفريني، زبان‌هاي خارجي، علوم انساني، کامپيوتر، کشاورزي و منابع طبيعي، گردشگري و صنايع دستي و آموزش‌هاي مجازي برگزار شد.
خليلي خاطرنشان کرد: در حال حاضر دوره‌هاي مختلف آموزشي کوتاه‌مدت ويژه کارکنان دولت به دليل بازآموزي، بهره‌وري و کسب مهارت‌هاي به روز برگزار مي‌شود.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: