• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 973-1984-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اجرای طرح سمپاشی جایگاه دام و اماکن دامی با سم رایگان در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: طرح سمپاشی جایگاه دام و اماکن دامی با سم رایگان در استان با هدف جلوگیری از بروز بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو اجرایی شد.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری - حسینعلی سلطانی اظهار کرد: با توجه به آغاز فصل گرما و افزایش فعالیت کنه‌ها و نیز احتمال بروز بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، به منظور جلوگیری از این بیماری واگیر، اداره کل دامپزشکی استان اقدام به طرح سمپاشی با سم رایگان برای جایگاه دام با همکاری دهیاری‌ها کرده است.
وی افزود: در این طرح حدود 3 هزار لیتر سم برای 1.5 میلیون مترمربع جایگاه دام در نظر گرفته شده است که با اولویت واحدهای دارای کشتار زیاد و غیر متعارف دام، واحدهای دارای آلودگی کنه‌ای زیاد و واحدهای دارای تردد زیاد دام انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه سمپاشی باید تنها در جایگاه‌‎های نگهداری گوسفند و بز انجام شود، تصریح کرد: بر روی تمامی سم‌ها مهر رایگان و غیر قابل فروش درج شده است و هزینه اجرای سمپاشی به عهده دهیاری‌ها و شهرداری‌ها است.
سلطانی خاطرنشان کرد: به دامداران توصیه می‌شود به منظور اثربخشی بهتر نسبت به خرید و تزیق داروی ضد انگل آیورمکتین یک درصد اقدام کنند.         
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: