• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 973-9714-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مهم‌ترین رسالت ستاد مردمی پیشگیری از وقوع جرم، تحقق اصل هشتم قانون اساسی است

مدیر اجتماعی و مشارکت‌های مردمی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان چهارمحال و بختیاری گفت: مهم‌ترین رسالت ستاد مردمی پیشگیری از وقوع جرم، تحقق اصل هشتم قانون اساسی است.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری - حسین صالحی اظهار کرد: شناسایی ظرفیت‌های مردمی و تعامل با آن‌ها به منظور جذب حداکثری دیده‌بانان پیشگیری از وقوع جرم از برنامه‌های این ستاد، در سال جاری است.
صالحی تاکید کرد: تاکنون 69 هسته مردمی پیشگیری از وقوع جرم شکل گرفته است.
وی با اشاره به تشکیل 29 هسته تخصصی و 40 هسته عمومی در استان، افزود: هسته‌های روانشناسان، جامعه شناسان، محیط زیست، حقوق شهروندی، سایبری و اساتید دانشگاه از جمله هسته‌های تخصصی ستاد مردمی پیشگیری از وقوع جرم استان است.
صالحی تصریح کرد: مهترین رسالت ستاد مردمی پیشگیری از وقوع جرم، تحقق اصل هشتم قانون اساسی مبنی بر ایجاد ظرفیت به منظور نظارت عمومی شهروندان بر فعالیت دستگاه‌های دولتی و سازماندهی مشارکت مردم در تسریع فرآیند جامعه‌پذیری است.
وی خاطرنشان کرد: فعال‌سازی و ساماندهی گزارشات دیده‌بانان استان در بستر سامانه سجام، برگزاری نشست‌های تخصصی با مدیران استانی و شهرستانی به منظور تبیین اهداف و رویکردهای ستاد مردمی پیشگیری از وقوع جرم، شناسایی ظرفیت‌های مردمی و تعامل با آن‌ها، اطلاع رسانی به منظور جذب حداکثری دیده بانان پیشگیری از وقوع جرم در سطح استان و برگزاری دوره های آموزشی دیده‌بانان با محوریت آموزش‌های مجازی از اساسی‌ترین برنامه‌های ستاد مردمی در سال جاری است.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: