• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 973-9614-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در راستای بازآفرینی شهری؛

زمین‌های مازاد دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری به فرمانداران معرفی شود

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: اکنون دستگاه‌های اجرایی استان موظف هستند زمین‌های مازاد خود برای بازآفرینی شهری را به منظور شناسایی آن‌ها به فرمانداران معرفی کنند.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – یوسف اسلامی 20 خردادماه در ستاد بازآفرینی شهری استان، اظهار کرد: در سال 95، شش میلیارد تومان اعتبار به منظور بازآفرینی بافت‌های فرسوده به محله‌های اشکفتک، مهدیه و چالشتر اختصاص یافت که در آن زمان اعتباری تخصیص داده نشد که امسال بخشی از آن جذب و بخشی در حال پیگیری است.
وی افزود: بیشترین حجم کار برای جذب این نوع اعتبارات بر دوش شهرداری‌ها است که باید همکاری لازم را داشته باشند.
اسلامی تاکید کرد: 18 شهرداری استان به انضمام فرمانداران، که دارای بافت فرسوده هستند باید در جلسه ستاد بازآفرینی شهری حضور داشته باشند.
وی گفت: اکنون دستگاه‌های اجرایی استان موظف هستند زمین‌های مازاد خود برای بازآفرینی شهری را به منظور شناسایی آن‌ها به فرمانداران معرفی کنند.
در ادامه معاون شهرسازی و معماری اداره‌کل راه و شهرسازی استان با اشاره به شش میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده برای محله‌های اشکفتک، مهدیه و چالشتر، اظهار کرد: امسال از یک میلیارد تومان واریز شده، 750 میلیون تومان آن جذب و یک میلیارد تومان آن برای واریز در دست پیگیری است.
محمدعلیزاده افزود: طی هفته جاری مناقصه پروژه‌های درمانی کلینیک چالشتر و نوسازی مدارس غرب شهرکرد برگزار خواهد شد.
وی تاکید کرد: در حال حاضر برای اجرای فضای سبز مهدیه با مبلغ حدودا 250 میلیون تومان نقشه‌ها و مدارک به اداره کل راه و شهرسازی استان ارائه شده که بررسی‌ها از سوی این اداره کل در حال اتمام است و در هفته آتی جزء یکی از پروژه‌هایی است که اجرایی خواهد شد.
محمدعلیزاده از پروژه ساماندهی حاشیه مسیرها با 197 میلیون تومان اعتبار و پیشرفت حدود 90 درصدی در استان خبر داد.
وی با اشاره به طرح محله سقاخانه شهرکرد، تصریح کرد: فضای سبز این طرح به‌عنوان پارک و پاتوق در دست اجراست که مسیر سقاخانه تا امزادگان دو خاتون به عنوان محور فرهنگی است و بهترین جایگزین برای تبدیل فلکه آبی تا چهارراه بازار به پیاده‌راه است و در اولویت برنامه‌های سال جاری این اداره کل قرار دارد.
معاون شهرسازی و معماری اداره‌کل راه و شهرسازی استان از ساخت فضای ورزشی روباز در اشکفتک با اعتبار در نظر گرفته شده یک میلیارد تومان خبر داد و خاطرنشان کرد: برای این پروژه سه زمین چمن مصنوعی، رختکن و زمین والیبال ساحلی در نظر گرفته شده است.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: