• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۶
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 973-9614-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

چهارمحال و بختیاری میزبان مسابقات ورزشی دانش‌آموزان کشور می‌شود

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش  چهارمحال و بختیاری از میزبانی استان در سی و پنجمین دوره مسابقات ورزشی پسران و بیست و نهمین دوره مسابقات ورزشی دختران سراسر کشور خبر داد.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری - به نقل از روابط عمومی روابط عمومی اداره‌کل آموزش و پرورش استان، خدایار قاسم‌پور با اعلام این خبر، اظهار کرد: تردیدی نیست که توسعه و ارتقاء پایدار تربیت بدنی و ورزش در سطح ملی و بین المللی کلیه کشورها، ریشه در تربیت بدنی و ورزش دانش آموزی آن کشور دارد.
وی افزود: در کشور ما نیز ریشه و بنیان شجره ورزش همگانی و قهرمانی و حرفه‌ای را بایستی در تربیت بدنی و ورزش مدارس جستجو کرد و غفلت از این موضوع باعث کم‌رمقی برنامه‌های ورزشی کشور خواهد شد بنابراین برگزاری مسابقات ورزش دانش‌آموزی مجالی مغتنم و بی‌نظیر در راستای دستیابی به اهداف متعالی در ابعاد جسمانی، اجتماعی، روانی و بال پروازی برای کشف استعدادهای نهفته و معرفی به ورزش قهرمانی کشور است.
قاسم‌پور تاکید کرد: میزبانی مسابقات ورزشی می‌تواند در شناسایی ظرفیت‌های ورزشی، اقامتی و فرهنگی سهم بسزایی داشته باشد.
وی گفت: چهارمحال و بختیاری با میراث فرهنگی غنی و موهبت‌های طبیعی، جغرافیایی، تاریخی و باستانی می‌تواند به عنوان میزبانی شایسته در عرصه فعالیت‌های ورزشی، آموزشی و تربیتی کشور گامی موثر بردارد.
قاسم‌پور بیان کرد: میزبانی یک رویداد ورزشی یک تعهد بزرگ است و در دو سال گذشته چهارمحال و بختیاری افتخار داشته است در رشته‌های وزنه برداری، دو و میدانی، شنا و جشنواره بازی‌های بومی محلی میزبان دانش آموزان از سراسر کشور باشد.
وی خاطرنشان کرد: امسال نیز استان با وجود زیر ساخت مناسب و وجود نیروهای متخصص و کارآمد و نظر مساعد معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت متبوع در سفر به استان، میزبان رشته‌های دو ومیدانی، ژیمناستیک و شنا با حضور حدود 3500 ورزشکار، مربی، سرپرست، داور و عوامل اجرایی در تابستان خواهد بود.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: