• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 973-9214-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار چهارمحال و بختیاری:

تسهیلات اشتغالزایی روستایی برگشت داده نشود

 استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: تسهیلات اشتغالزای روستایی با نرخ شش درصد در استانی که بیشترین نرخ بیکاری را دارد، نباید برگشت داده شود.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری  -اقبال عباسی 19 خردادماه در شورای گفت و گوی بخش دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: تسهیلات بانکی در بخش‌های مختلف روستایی، بافت فرسوده و .... وجود دارد و با این وجود مشکل بیکاری حل نشده است.
وی با اشاره به نرخ شش درصد تسهیلات روستایی در استان، افزود: این میزان از نرخ تسهیلات بالا نیست اما در استان این تسهیلات جذب نمی‌شود و برگشت داده می‌شود که این مهم جای سوال دارد.
عباسی ادامه داد: اگر مشکل در سطح استان است باید حل شود و اگر در سطح ملی قابل حل است باید این امر صورت گیرد که این مهم بایستی توسط دستگاه‌های اجرایی مرتبط  پیگیری شود.
وی تاکید کرد: ممکن است برخی دستگاه‌های اجرایی از نبود فرصت و دیر ابلاغ شدن آیین نامه سخن بگویند که باید در پاسخ به آن‌ها گفت چرا برخی استان‌ها از چهارمحال و بختیاری جلوتر هستند.
عباسی با گلایه از دستگاه‌های نظارتی گفت: باید جلوی پرت کار و سوء استفاده گرفته شود که بدترین فساد، عدم انجام وظیفه توسط دستگاه‌های اجرایی است.
وی اظهار کرد: بایستی دستگاه‌های اجرایی متولی در زمینه ارائه تسهیلات اشتغالزایی روستایی  در روستاها حاضر شوند و آنان را راهنمایی کنند و برخی جلسات در شهرستان‌ها و حتی روستاها برده شود تا سخنان روستائیان شنیده شود.
عباسی اضافه کرد: ارائه تسهیلات اشتغالزای روستایی با نرخ شش درصد در استانی که بیشترین نرخ بیکاری را دارد، اگر برگشت داده شود، فاجعه است و این امر متوجه سه دستگاه اجرایی است.
وی با بیان اینکه عدم جذب تسهیلات روستایی و عشایری قابل قبول نیست، تصریح کرد: در دو تا سه هفته آینده هر روز یک بانک با دستگاه‌های اجرایی جلساتی را تشکیل دهند و طرح‌های اشتغالزای روستایی که توسط بانک مصوب و عقد قرار داد می‌شود، ارائه شوند.
عباسی تصریح کرد: طرح‌های اشتغالزا که دستگاه اجرایی  آن را پذیرفته اما بانک عامل ان را نپذیرفته است، باید دلایل عدم پذیرش بانک‌های عامل بیان شود تا مشکلات حل شوند.
وی گفت: بانک‌های عامل که در مورد طرح‌های اشتغالزا معرفی شده به آنان، اقدام به استعلام آب و زمین می‌کنند به استانداری معرفی شوند.
عباسی خاطرنشان کرد: با حضور دستگاه‌های اجرایی شامل صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جهاد کشاورزی، اداره کار،تعاون و رفاه اجتماعی، اتاق بازرگانی و برنامه بودجه با بانک عامل در استان جلسه‌ای تشکیل شود و در آن جلسه طرح‌های اشتغالزا که برای ارائه تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی اما رد شدند مورد بررسی قرار گیرند و دلایل عدم پذیرش هر پرونده مشخص شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: