• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 973-9114-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری:

انکار کردن اعتیاد، مشکل را حل نمی‌کند

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری گفت: بیماری اعتیاد بیماری انکار است که فرد و خانواده آن ‌را انکار می‌کنند و با انکار کردن مشکل حل نمی‌شود.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - سید قدیر مرتضوی 19 خردادماه در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه استان، اظهار کرد: چالشی که در حوزه مبارزه با مواد مخدر وجود دارد این است که بر روی این موضوع به خوبی کاری صورت نگرفته و ممکن است ضعف از سوی ما باشد.
مرتضوی با اشاره به وجود رسانه‌های بازدارنده از اعتیاد و مشوق اعتیاد، تصریح کرد: انعکاس برخی اخبار کنجکاوی افراد را بالا می‌برد و از سویی دیگر انعکاس برخی از اخبار یاس و نا امیدی را بر جای می‌گذارد که قطعا با توجه به رشد جمعیتی، آمار اعتیاد در آینده افزایش می‌یابد.
وی گفت: در عرصه مبارزه با مواد مخدر نباید چیزی را کتمان کرد در غیر این صورت ضربه شدیدی به جامعه وارد می‎شود، بنابراین قضاوت را بر مبنای آنچه وجود دارد باید قرار داد.
مرتضوی با اشاره به اینکه در عرصه توسعه مشارکت‌های مردمی از ظرفیت سمن‌های فعال استفاده‌ می‌شود، تصریح کرد: تمایل سمن‌ها در خصوص توانمندسازی افزایش یافته است.
مرتضوی ادامه داد: از گذشته‌های دور اعتیاد بوده، هست و خواهد بود و نمی‌توان آن را از بین برد بلکه تنها می‌توان گرایش و آثار سوء آن را کاهش داد که محقق شدن این امر، نیازمند همراهی و مشارکت تمام آحاد جامعه است.
وی تاکید کرد: بیماری اعتیاد بیماری انکار است که فرد و خانواده آن ‌را انکار می‌کنند و با انکار کردن موضوع حل نمی‌شود.
مرتضوی از اجرای طرح توانمندسازی دانش‌آموزان مقطع دوم متوسطه در رابطه با اعتیاد و درمان اعتیاد بر مبنای سبک زندگی اسلامی خبر داد.
وی خاطرنشان کرد: تمامی مراکز ترک اعتیاد مکلف به ثبت اطلاعات مراجعه‌کنندگان در سامانه آی داتیس هستند که تمامی اطلاعاتی که وارد می‌شود محرمانه است.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: