• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 973-1184-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وجود 34 پرونده مربوط به تخلفات ساختمانی در شهرکرد


مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: در حال حاضر 34 پرونده در شهرکرد مربوط به تخلفات ساختمانی است که به دلیل ساخت و سازهای غیر مجاز جلوی آن‌ها گرفته شده و بلاتکلیف مانده‌اند.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - داریوش حسینی 12 خردادماه در جلسه کمیسیون ماده 5 استان، اظهار کرد: راه و شهرسازی متولی ساخت و سازهای شهری است که باید تخلفات را به شهرداری اطلاع دهد. 
وی افزود: متاسفانه شهرداری جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز را نمی‌گیرد تا موضوع را به کمیسیون ماده 100 ارسال کند و از این طریق منبع درآمدی برای شهرداری باشد.
حسینی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 34 پرونده در شهرکرد مربوط به تخلفات ساختمانی است که به دلیل ساخت و سازهای غیر مجاز جلوی آن‌ها گرفته شده و بلاتکلیف مانده‌اند.
وی ادامه داد: بیشتر نقشه‌های نظام مهندسی به جای نقشه‌های مصوب، نقشه‌های اجرایی هستند که باید در این زمینه کار کارشناسی انجام شود.
در ادامه رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان چهارمحال و بختیاری گفت: هماهنگی لازم در خصوص طرح مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز با تمامی دستگاه‌های اجرایی انجام شده که اجرای این کار می‌تواند تخلفات ساخت و ساز را به حداقل برساند، همچنین لازم است طرح مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز برای تمامی استان لحاظ شود.
بنایی تاکید کرد: به هیچ عنوان طراح و ناظر ساختمان، نقشه را خارج از کار کارشناسی تائید نمی‌کند حتی تائید بتن‌ریزی باید با نظارت نظام مهندسی ساختمان انجام شود تا تخلفات در زمینه ساخت و سازها کاهش یابد.
وی خاطرنشان کرد: سال گذشته در مرکز استان 160 هزار تخلف احداث بنا گزارش شد. انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: