• دوشنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 973-684-5
  • خبرنگار : 70
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر صنایع تبدیلی و تکمیلی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری:

توزیع ناعادلانه آب در صنایع تکمیلی

مدیر صنایع تبدیلی و تکمیلی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به وضعیت خشک‌سالی در چند سال اخیر، گفت: علارغم داشتن منابع آبی در چهار محال و بختیاری، در توزیع آب برای صنایع تکمیلی، ناعادلانه برخورد می‌شود.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری -  طهمورث فتاحی بابیان اینکه در طول پنج سال گذشته استان چهارومحال بختیاری با حضور بخش خصوصی جهش خوبی داشته است، تصریح کرد: از یک‌میلیون ۴۰۰ هزار تن محصول کشاورزی در استان حدود ۸۰۰ هزار تن فرآوری می‌شود.
اظهار کرد: از سال ۹۲ این استان در بحث صنایع تبدیلی رشد دو برابری را تجربه کرده به‌طوری که توانسته ۵۲۰ تن شیر خشک نوزادان را به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، آسیای میانه، چین، آلمان و...صادر کند.
وی با اشاره به راه‌اندازی نخستین کارخانه پرتودهی گاما در چهارمحال بختیاری، افزود: با راه‌اندازی این کارخانه ضایعات محصولات کشاورزی بسیار کاهش پیدا می‌کند.
فتاحی اضافه کرد: در حال حاضر این استان به یکی از قطب‌های تولید خوراک آبزیان کشور تبدیل‌شده و ۴۰ درصد از تولیدات کشور در این استان تولید می‌شود.
مدیر صنایع تبدیلی و تکمیلی سازمان جهاد کشاورزی استان ادامه داد: چهارمحال و بختیاری توانسته است در سال ۹۶ میزان ۶ هزار و ۵۰۰ تن خوراک آبزیان به کشورها افغانستان عراق تاجیکستان ترکیه و... صادر کند.
وی با اشاره به اینکه ضایعات بخش کشاورزی در کشور ۳۰ درصد است، گفت: این آمار در استان چهارمحال و بختیاری حدود ۲۰ درصد است.
فتاحی همچنین با بیان اینکه این استان رتبه دوم تولید شیر در کشور را دارد، اظهار کرد: پیش از ۷۰ درصد از شیر تولید شده در چهارمحال و بختیاری تبدیل به سایر محصولات می‌شود.
وی در خصوص مشکلات موجود بر سر راه توسعه صنایع تکمیلی استان، گفت: در حال حاضر مشکلاتی همچون حمایت قانونی، اعمال تعرفه انرژی، معافیت مالیاتی بر سر راه حرکت کارخانه‌ها وجود دارد.
فتاحی همچنین با اشاره به وضعیت خشک‌سالی در چند سال اخیر گفت: علارغم داشتن منابع آبی در چهار محال و بختیاری، در توزیع آب برای صنایع تکمیلی، ناعادلانه برخورد می‌شود.
مدیر صنایع تبدیلی و تکمیلی سازمان جهاد کشاورزی استان به کمبود منابع مالی در بخش صنعت اشاره کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلات کارخانه‌ها عدم تسهیلات بانکی است.

 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: