• دوشنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 973-584-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امسال؛

50 طرح صنعتی در چهارمحال و بختیاری به بهره‌برداری می‌رسد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه ۹۱۷ طرح صنعتی با سرمایه‌گذاری حدودا ۱۳ هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی ۲۰ هزار و ۷۳۲ نفر در استان در دست اجرا است، گفت: برای امسال ۵۰ طرح هدف‌گذاری شده که به بهره‌برداری برسند.
سیدنعیم امامی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - اظهار کرد: امسال تاکنون ۳۸ جواز تاسیس واحدهای صنعتی در استان صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته است.
امامی ادامه داد: میزان سرمایه‌گذاری صورت گرفته برای ۳۸ جواز صادر شده ۹۵۶ میلیارد ریال بوده که این میزان سرمایه‌گذاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد افزایش داشته است.
وی افزود: عمده جوازهای صادر شده در رسته‌های صنایع معدنی کوچک، صنایع شیمیایی، پلیمری‌، لوله و بسته‌بندی بوده است.
امامی با اشاره به وجود یک هزار و ۸۰ واحد صنعتی در استان در قالب ۲۰ شهرک صنعتی، تصریح کرد: از این تعداد ۸۰۰ واحد صنعتی در نواحی صنعتی و شهرک‌های صنعتی و مابقی بیرون از شهرک‌های صنعتی قرار دارند که ۸۰۰ واحد صنعتی به طور متوسط با ۵۰ درصد از ظرفیت تولید فعالیت می‌کنند.
امامی گفت: در سال گذشته ۵۰ واحد راکد و تعطیل با سرمایه‌گذاری ۷۴.۵ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۲۵۷ نفر، مجددا احیا و به بهره‌برداری رسیدند.
وی با اشاره به اینکه ۹۱۷ طرح صنعتی با سرمایه‌گذاری حدودا ۱۳ هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی ۲۰ هزار و ۷۳۲ نفر در استان در دست اجرا است، خاطرنشان کرد: برای امسال ۵۰ طرح هدف‌گذاری شده که افتتاح می‌شوند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اشاره به اینکه عمده طرح‌های مورد بهره‌برداری امسال در زمینه‌های صنایع فلزی، کانی‌های غیر فلزی، معدنی، چوب و پتروشیمی هستند، گفت: مهم‌ترین طرح قابل افتتاح تا پایان سال جاری پتروشیمی لردگان با سه هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: