• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۱
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 973-188-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

لحاظ 80 سیاست کلی برای جوانان در برنامه ششم توسعه


مسئول تدوین برنامه عملیاتی وزارت ورزش و جوانان گفت: 80 سیاست کلی برای جوانان در برنامه ششم توسعه لحاظ شده است.
به گزارش ايسنا - منطقه چهارمحال و بختياري - رشيدخدابخش ششم خردادماه در دومين جلسه ستاد ساماندهي امور جوانان استان اظهار كرد: 80 سیاست کلی برای جوانان در برنامه ششم لحاظ شده است كه در مواد مختلف به اجراي سياستي جمعيت، سبك زندگي اسلامي و ... اشاره شده است.
وي افزود: تغییر نگرش از رفع معضلات به سبک اورژانسی به سمت برنامه ریزی براي اصلاح يك نسل موفق الزامي است.
خدابخش خاطرنشان كرد: دغدغه امور جوانان اعم از مسكن، اشتغال و ازدواج از جمله مهم ترين دغدغه هاي دولت در ٢٥ سال گذشته بوده است. 
مسئول تدوین برنامه عملیاتی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به نقش ورزش و جوان، گفت: جوان بايد علاوه بر نشاط، شاداب بودن و رفاه اجتماعي بايد مسئوليت پذير باشد.
وي بيان كرد: بايد بازي و ورزش از كودكي شكل بگيرد چرا كه بازي به بچه شكل داده و نقش تربيتي خواهد داشت و اين امر موجب اصلاح نسل بعدي مي شود.
خدابخش تصريح كرد: بايد نگاه ها به سمت نگاه سيستمي رفته و سرمايه گذاري ها صورت گرفته تا عادت هاي منفي به عادت هاي مثبت تبديل شود.
مسئول تدوین برنامه عملیاتی وزارت ورزش و جوانان راه حل نهايي نگاه سيستماتيك را تشخيص ورودي ها، تربيت نسل، تصميم سازي ، تفكر و كسب مهارت دانست. 
مديركل ورزش و جوانان استان نیز در ادامه از مشكلات زير ساختي در بحث ساماندهي جوانان خبر داد و گفت: بايد ثبت نام در زمينه هاي ورزشي از طريق سايت صورت گرفته و آگاهي و اطلاع رساني به جوانان در اين زمينه الزامي است. 
كريمي افزود: ورود به اوقات فراغت يكي از مباحث حائز اهميت طي سال هاي اخير بوده و لازم است مديريت شود و آموزش و پرورش مي تواند فعاليت هاي مناسبي در اين زمينه انجام دهد.
وي احداث خانه جوان، برگزاري جشنواره نشاط و اميد، ديدار با مفاخر استان، برگزاري ٢٤٧ برنامه در سطح استان، برگزاري نشست با جوانان موفق، همايش و پياده روي عمومي ١٨ هزار نفري را از شاخص ترين برنامه هاي اين اداره کل عنوان کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: