• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 972-2187-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‌فقیه در استان:

اختلافات مانع آبادانی چهارمحال و بختیاری می‌شود

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: متاسفانه مسئولان استان آن طور که شایسته و درخور استان است کاری انجام نمی‌دهند، زیرا با یکدیگر دچار اختلاف هستند و این عامل، مانع بزرگی در برابر آبادانی استان خواهد بود.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام 26 اردیبهشت‌ماه در همایش طلایه‌داران تبلیغ، اظهار کرد: لازم است در ماه رمضان خود و جامعه ایمانی را بر سر سفره توحید دعوت کنیم و با توجه به وظایف خود، جامعه بیدار امروز را بیدارتر کنیم.
وی افزود: این همایش، عزم راسخ‌تر در مسئله تبلیغ و محکوم کردن جنایات مستمر جنایت‌کاران استکباری عالم را دنبال می‌کند.
حجت‌الاسلام نکونام گفت: متاسفانه این روزها فلسطینی‌ها در وضعیت سختی قرار دارند که تعداد قابل توجهی به شهادت و تعداد بسیاری مجروح شدند و فریاد اعتراض آن‌ها این است که خانه و سرزمین ما را به خود ما برگردانید.
وی ادامه داد: متاسفانه دنیا در ظلمت فرو رفته و استکبار حرف منطقی و روشن مردم بی‌گناه را با گلوله و هجمه همه جانبه پاسخ می‌دهد که قطعا با این کارها راه به جایی نمی‌برند و پیروزی از آن حق‌طلبان عالم و در راس آن‌ها فلسطین خواهد بود.
امام جمعه شهرکرد تاکید کرد: لازم است این‌گونه اجتماعات همیشه شکل گیرد، زیرا اعتراضات انسانی در امیدوار شدن مسلمانان از جمله فلسطین تاثیر دارد و مشت‌های گره کرده شما به جهانیان نشان خواهد داد که حوزه علمیه، روحانیت، طلایه‌داران تبلیغ و کسانی که در عرصه ارشاد و هدایت جامعه دینی نقش دارند از مردم مظلوم و بی‌گناه حمایت خواهند کرد.
وی ادامه داد: وظیفه تمام مبلغین در این ایام مشخص کردن چهره استکبار برای مردم است.
حجت‌الاسلام نکونام با اشاره به اینکه خوب است راه خود را با استفاده از فرامین قرآن بیاموزیم، تصریح کرد: کار، روش و شیوه علما، کار و روش انبیای الهی است، همان‌گونه که انبیا موظف بودند وظایف ویژه و خاص خود را انجام دهند ما هم وظایفی داریم که باید به درستی انجام دهیم.
وی بر توجه و ثبات و ماندگاری راهی که انتخاب کرده‌ایم تاکید کرد و گفت: از زمانی که این راه را انتخاب می‌کنید باید عزم کافی در وجودتان ایجاد شود، زیرا شرایط روحانیون با شرایط افراد دیگر متفاوت است، ورود به این عرصه را وادی مقدس بدانیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به اینکه قرآن کتاب به روزی است و باید زندگی خود را با آیات آن وفق دهیم، تصریح کرد: مبادا کم لطفی‌ها، مشکلات زندگی، حق کشی، تجاوز به حقوق الهی، رعایت نکردن حق مردم و هواپرستی شما را از مسیر بازدارد و منجر به بازداشتن از وظایف شود.
وی با بیان اینکه ابزار ما اخلاق حسنه، منطق، حوصله و حلم است، گفت: لازم است ابزارهایی که برای تبلیغ مورد نیاز است مهیا شود زیرا قرار گرفتن با دست خالی در برابر هجمه‌ها، ضایعه محسوب می‌شود.
حجت‌الاسلام درس‌گرفتن از قرآن در این ماه را به افراد توصیه کرد و گفت: باید راه انجام دادن وظیفه را از این طریق مهیا و جستجو کنیم.
وی در ادامه با اشاره به لزوم دعوت هر چه بیش‌تر استان به وفاق و همدلی،  تاکید کرد: به وضوح مشاهده می‌شود استان بر اثر اختلافات آسیب دیده و در حال آسب دیدن است که قطعا با این آسیب‌ها، کاری پیش نخواهد رفت.
حجت‌الاسلام نکونام گفت: متاسفانه مسئولان استان آن طور که شایسته و درخور استان است کاری انجام نمی‌دهند، زیرا با یکدیگر دچار اختلاف هستند که این عوامل مانع بزرگی در برابر آبادانی استان خواهد بود.
وی با اشاره به وجود مسائل فراوان از جمله وجود طرح‌های بسیار و اجرایی نشدن آن‌ها در استان، تصریح کرد: هر چه می‌توانید استان را به وحدت دعوت کنید امروزه سیاسی بازی‌ها به بازیگری، نزاع و جنگ تبدیل شده است، به جای تبدیل به سیاست توحیدی، به سیاست شیطانی تبدیل شده است.
حجت‌الاسلام خاطرنشان: متاسفانه کارها صورت گرفته اما بسیار عقب هستیم و ناامید نیستم که لازم است تلاش کرده تا بتوان وظایف خود را به خوبی انجام دهیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: