• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 972-13814-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

چهارمحال و بختیاری یکی از اردوبام‌های شاخص در کشور


به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – بهروز امیدی 25 اردیبهشت‌ماه در آیین اختتامییه چهارمین المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای، در جمع خبرنگاران استان، اظهار کرد: هدف ایجاد این المپیاد  افزایش نشاط و شادی بین دانش آموزان، توسعه و افزایش آمادگی جسمانی و جذب استعداهای برتر ورزشی دانش آموزان است .
وی افزود: یکی از رسالت‌های مهم آموزش و پرورش توجه به سیاحت زیستی،سلامتی و تندرستی دانش‌آموزان است و یکی از برنامه‌هایی که موجب رسیدن به این مهم می‌شود، برگزاری این المپیادهای ورزشی است.
امیدی خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان باید به لحاظ توانایی جسمانی، کیفیت تحصیلی، اخلاق‌مداری، اعتقادی و همه ساحت‌های وجودی ایشان مورد توجه قرار گیرند.
وی بیان کرد: المپیاد ورزش دانش‌آموزی در 4 مرحله مدرسه‌ای، شهرستانی، استانی و کشوری، در رشته‌های مختلف درون مدرسه‌ای از جمله فوتبال، بستکبال، شنا، فوتسال، تنیس روی میز و هندبال برگزار شد.
معاون سیاسی، امنیتی استاندار چهارمحال وبختیاری در این آیین، از تحصیل بیش از یکصد و 86 هزار دانش‌آموز در مقاطع تحصیلی در استان خبر داد و گفت: برگزاری المپیاد و مسابقات در سطوح مختلف موجب توسعه و افزایش سلامت دانش آموزان و تقویت روحیه آن‌ها در طی کردن پله‌های ترقی خواهد شد.
وی افزود: المپیاد ورزشی یکی از طرح‌های معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت و آموزش و پرورش است که اجرای  این امر موجب شده تا اهمیت به ورزش دانش آموزان در رشته های مختلف بیش از پیش نشان داده شود، چرا که یکی از اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران و همچنین نظام آموزشی کشور، تربیت نسلی شاداب در کنار یادگیری علوم مختلف است.
معاون سیاسی، امنیتی استاندار چهارمحال وبختیاری خاطرنشان کرد: همکاری متولیان امر و خانواده دانش‌آموزان برای تحصیل و تهذیب نفس و تلاش در جهت ورود دانش‌آموزان به عرصه‌های مختلف ورزشی، اقدامی بسیار پسندیده در جهت  رشد فرهنگی، سلامت جسمانی و خلاقیت دانش‌آموزان است.
جعفر مردانی بیان کرد: ایجاد نشاط و شادی یکی از برنامه های نظام آموزشی در مدارس است که با برگزاری مسابقات مختلف ورزشی، هنری و فرهنگی سعی بر جذب دانش‌آموزان و کشف، شناسایی و پرورش استعدادهای بسیاری می‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: