• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 972-13714-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

2000 نیروی پشتیبان و تخصصی مورد نیاز سازمان پزشکی قانونی است

قائم‌مقام سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به اینکه این سازمان از لحاظ تشکیلاتی هفت هزار و 300 پست سازمانی دارد، گفت: در حال حاضر دو هزار و 500 پست اشغال شده که نیاز این سازمان بیش از نیروی موجود است و با توجه به مورد نیاز بودن حدود دو هزار نیروی پشتیبان و تخصصی، به طور حاد 500 نیروی تخصصی مورد نیاز این سازمان است.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – عبدالرزاق برزگر 25 اردیبهشت‌ماه در جمع خبرنگاران استان، با اشاره به اینکه تقویت نیروی انسانی از وظایف پزشکی قانونی است، اظهار کرد: با حمایت‌های دولت و مجلس و مجوزهای صادر شده در خصوص جذب نیروی انسانی، 70 نیرو جذب شده که به مرور زمان وارد سیستم می‌شوند امید است با مجوزاتی که برای جذب نیرو صادر شده بتوان کارهای مربوط به 120 نیروی دیگر صورت گیرد.
وی فضای فیزیکی و پروژه‌های پزشکی قانونی در مراکز استان‌ها را از اقدامات دیگر این سازمان دانست و افزود: محدودیت‌های اعتباری وجود دارد که امید است در سال جاری پروژه‌های مراکز استان‌ها به نتیجه برسند.
برزگر با اشاره به اینکه انجام حوادث غیر مترقبه از دیگر اقدامات پزشکی قانونی است، تصریح کرد: یکی از این موارد، سقوط هواپیمای ترکیه‌ای بود که در چهارمحال و بختیاری اتفاق افتاد که خوشبختانه با تدبیر و هماهنگی میان قوه قضاییه، دستگاه قضایی استان و مسئولان اجرایی و کشوری با انجام اقدامات کارشناسی، این امر به خوبی مدیریت شد.
وی با اشاره به سقوط هواپیمای یاسوج و زلزله کرمانشاه و به درستی انجام شدن وظایف پزشکی قانونی در این حوادث، گفت: امید است بتوان با تقویت زیرساخت‌ها و با اقدامات دولت و مجلس اقدامات را به روز تر کرد و بتوان سریع‌تر خدمت‌رسانی را انجام داد.
قائم‌مقام سازمان پزشکی قانونی کشور ادامه داد: در صورت ایجاد وقفه در حوادث، برخی از مسائل وجهه بین‌المللی پیدا می‌کند و خوشایند نیست که خوشبختانه کشور از این حوادث سربلند بیرون آمد.
وی تصریح کرد: در آینده تاکید سازمان بر ارتقا کیفیت خدمات پزشکی قانونی، تقویت نیروی انسانی و تقویت زیرساخت‌ها و فضای فیزیکی است، زیرا یکی از مشکلاتی که در پزشکی قانونی و بسیاری از دستگاه‌های مرتبط با قوه قضاییه است بحث فضاهای فیزیکی بوده که علی‌رغم تقویت و حمایت‌ها در این زمینه، محرومیت‌هایی در گذشته در این دستگاه وجود داشته که نیازمند تلاش بیش‌تر است، امید است بتوان با کمک دولت و مجلس مشکلات را در سال آینده رفع کرد.
برزگر با اشاره به دارا بودن بیش‌تر استان‌های کشور از ساختمان پزشکی قانونی و مجهز بودن آن‌ها، بیان کرد: تنها چند استان کشور فاقدساختمان پزشکی قانونی مجهز هستند که در شهرستان‌ها محدودیت‌هایی برای ساختمان وجود دارد، لازم است حداقل در 100 شهرستان مراکز پزشکی قانونی افتتاح شود گرچه موافقت‌نامه‌های اولیه انجام شده و منوط بر تامین اعتبار است که به تدریج با کمک دولت و مجلس به نتیجه خواهیم رسید.
وی با اشاره به اینکه این سازمان از لحاظ تشکیلاتی هفت هزار و 300 پست سازمانی دارد، تصریح کرد: در حال حاضر دو هزار و 500 پست اشغال شده که نیاز این سازمان بیش از نیروی موجود است و با توجه به مورد نیاز بودن حدود دو هزار نیروی پشتیبان و تخصصی، به طور حاد 500 نیروی تخصصی مورد نیاز این سازمان است.
برزگر خاطرنشان کرد: لازم است اهداف سازمان را در راستای ارتقاء کار، بهبود کار و سریع‌تر انجام شدن کارها پیش برد و امید است با حمایت‌هایی که تاکنون صورت گرفته، بسیاری از مشکلات این سازمان برطرف شود.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: