• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 972-13614-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شرکت بیش از چهار میلیون دانش‌آموز در المپیادهای ورزشی

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزرات آموزش و پرورش گفت: در سال تحصیلی جدید چهارمیلیون و 800 هزار دانش‌آموز در المپیادهای ورزش دانش‌آموزی شرکت کردند و این امر موجب تشکیل پایه‌های تیم‌های مدرسه‌ای خواهد شد.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – مهرزاد حمیدی 25 اردیبهشت‌ماه در آیین اختتامیه چهارمین المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای، در جمع خبرنگاران استان اظهار کرد: نیازهای حرکتی کودکان، نوجوانان و جوانان باید بیش از گذشته و حداقل یک ساعت در روز باشد و باید فعالیت‌های حرکتی دانش‌آموزان برای ایجاد شادی و نشاط در راستای افزایش انس به مدرسه افزایش پیدا کند.
وی افزود: با المپیاد‌های ورزش درون مدرسه‌‎ای ابعاد وجودی شخصیت‌های دانش‌آموزان در حوره شناختی، اخلاق و در حوزه جسمانی متوازن شده چرا که دانش‌آموزان باید از یک جسم سالم، آمادگی جسمانی و روحی در حوزه اجتماعی برخوردار بوده و از توانایی‌های خود به نحو احسن استفاده کنند.
حمیدی خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی جدید چهار میلیون و 800 هزار دانش‌آموز در المپیادهای ورزش دانش‌آموزی شرکت کردند و این امر موجب تشکیل پایه‌های تیم‌های مدرسه‌ای خواهد شد.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزرات آموزش و پرورش گفت: حدود چهارهزار دانش‌آموز در سطح استان در این المپیاد شرکت کردند و سعی بر ایجاد این باور است که در این طرح استعدادها شناخته شود و دانش‌آموزان به تیم‌های باشگاهی شناسانده شده و مسیر ترقی آن‌ها مشخص شود.
حمیدی تصریح کرد: با برگزاری این المپیادها کار تیمی، مسئولیت‌پذیری، نهضت داوطلبی، همکاری و تعامل، خوداتکایی و عزت نفس در دانش‌آموزان ترویج داده می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: