• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 972-13214-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل جدید پزشکی قانونی چهارمحال و بختیاری معرفی شد

با حضور قائم مقام سازمان پزشکی قانونی، مدیرکل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات سازمان پزشکی قانونی، مدیرکل پزشکی قانونی استان معرفی شد.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - منصور فیروزبخت 25 اردیبهشت‌ماه در این آیین با اشار به اینکه بزرگ‌ترین مشکلات پزشکی قانونی نیروی تخصصی و انسانی است، اظهار کرد: از لحاظ نیروی فنی دچار مشکل هستیم، با حقوق و مزایایی که به پزشکان این اداره پرداخت می‌شود معمولا افراد راغب نیستند در مناطق محروم و شهرستان‌ها فعالیت کنند.
وی افزود: بزرگ‌ترین پروژه این اداره کل ساختمان پزشکی قانونی بود که با زیربنای سه هزار و ۳۰۰ متر مربع شامل بخش معاینلات پزشکی و آزمایشگاه احداث شد و برای این ساختمان ۹ میلیارد تومان هزینه شد.
 وی با اشاره به افتتاح ساختمان پزشکی قانونی در شهرستان لردگان، تصریح کرد: ساختمان پزشکی قانونی در شهرستان بروجن کلنگ‌زنی شد که در حال حاضر پیشرفت حدود ۵۰ درصدی دارد که امید است در دو سال آینده بهره‌برداری شود.
فیروزبخت گفت: دستگاه جی‌سی‌مس برای سم‌شناسی و دستگاه رادیولوژی قابل حمل برای این اداره کل خریداری شد زیرا در استان معمولا اجساد گلوله خورده هستند و به دستگاه رادیولوژی قابل حمل نیاز شدیدی بود.
وی ادامه داد: آزمایشگاه سم‌شناسی و سلولوژی این اداره کل آماده بهره‌برداری است.
فیروزبخت خاطرنشان کرد: مهم‌ترین اسناد پزشکی قانونی نمونه‌هایی است که در اداره کل موجود است در صورتی که به استان‌های همجوار ارسال شود خطراتی ایجاد می‌شود که خوشبختانه تمام آزمایش‌ها در استان انجام می‌شود تنها در مرحله آخر سلولوژی که مربوط به DNA است به اصفهان یا تهران ارسال می‌شود.
در ادامه رئیس دادگستری استان گفت: ضرورت وجود پزشکی قانونی به مرور زمان و در اثر تعاملاتی که صورت می‌گیرد محسوس‌تر خواهد شد.
بهرامی تصریح کرد: وظیفه مهمی پزشکی قانونی کمک به دادگستری و نیروی انتظامی در راستای حل پرونده‌های کیفری و قضایی، حضور در صحنه‌های جرم و جمع‌آوری مدارک برای مشخص شدن جرم است.
به گزارش ایسنا، در پایان از زحمات منصور فیروزبخت با اهدای لوح، تقدیر و علی سامان‌پور به عنوان مدیرکل پزشکی قانونی استان معرفی شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: