• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 972-3184-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امسال؛

مشکل کمبود مرغ در چهارمحال و بختیاری وجود نخواهد داشت

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: امسال در هیچ مقطع زمانی مشکل کمبود مرغ در استان وجود نخواهد داشت زیرا با کشتارگاه‌های استان توافقات لازم در این خصوص صورت گرفته است.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – سید نعیم امامی 23 اردیبهشت‌ماه در کمیسیون تنظیم بازار استان، اظهار کرد: انجام کمیسیون‌های مرتبط به دستگاه‌های اجرایی موجب ایجاد انگیزه و ادامه کار و در نتیجه خدمت‌رسانی بیش‌تر خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه هیچ افزایش قیمتی در برنج وجود ندارد، افزود: لازم است قیمت‌ها کنترل شود و اگر خریدهای جدید توسط فروشندگان با قیمت ارز 3800 تومان تا 4200 تومان صورت گیرد، تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.
امامی گفت: امسال در هیچ مقطع زمانی مشکل کمبود مرغ در استان وجود نخواهد داشت زیرا با کشتارگاه‌های استان توافقات لازم در این خصوص صورت گرفته است، همچنین نباید اجازه داد قیمت گوشت مرغ از متوسط کشوری بالاتر رود.
وی با اشاره به اینکه دولت بر توزیع کالاهای اساسی طرح ضیافت ماه رمضان نظارت و تاکید دارد، تصریح کرد: کنترل برخی از کالاها پیش‌زمینه‌ای برای تابستان و ماه‌های دیگر می‌شود که لازم است به درستی و با قیمت مصوب کالاهای اساسی توزیع شوند.
امامی با اشاره به اینکه ممکن است انحرافاتی در برنج 1121 وجود داشته باشد، تصریح کرد: تمامی کالاهایی که دارای نرخ دولتی هستند باید به صورت بنر در فروشگاه‌های منتخب عرضه، مشخص شوند.
وی با اشاره به وجود کارخانه تولید شکر در استان، تاکید کرد: بسیاری از کالاها که در استان تولید می‌شوند نیاز به تزریق آن‌ها در بازار نیست، همچنین باید شبکه توزیع کاملی در سطح استان معرفی شود تا کالاهای اساسی به راحتی به دست مردم برسند.
در ادامه معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: کالاهای مشمول تنظیم بازار صرفا در فروشگاه‌های بزرگ، زنجیره‌ای و تعاونی‌های مصرف عرضه می‌شود.
حسن شمسی‌پور به اشاره به واردات گوشت مرغ از دیگر استان‌ها و شرایط موجود در استان‌های همجوار به دلیل آنفولانزا، تصریح کرد: کشتارگاه‌های استان باید با یکدیگر هم‌سو باشند تا بنا به شرایط، توزیع مرغ در بازار صورت گیرد، همچنین کشتارگاه‌ها باید با هماهنگی جهاد کشاورزی، دامپزشکی و صنعت، معدن و تجارت استان واسطه‌ها را حذف کنند و نسبت به روان‌شناسی و شفاف‌سازی قیمت گوشت مرغ اقدام کنند.
وی بر عرضه گوشت گرم وارداتی در بازار استان بنا به تقاضای بالا تاکید کرد و گفت: در صورتی که این گوشت در بازار استان جذب نشود به استان همجوار ارسال می‌شود که تقاضا برای گوشت وارداتی در استان وجود دارد اما عرضه وجود ندارد که لازم است اتاق اصناف متعهد شود به صورت هفتگی هشت تن گوشت در بازار توزیع شود.
شمسی‌پور گفت: متاسفانه در ماه جاری بسیاری از کالاهای اساسی استان افزایش قیمت چشمگیری داشته است.
 
 
 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: