• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۷
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 972-488-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس فدراسیون ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی و محلی:

بازی‌های محلی می‌تواند محور اصلی ورزش کشور قرار گیرند

رئیس فدراسیون ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی و محلی گفت: می‌توان از بازی‌های محلی به‌عنوان یک محور اصلی در ورزش کشور استفاده کرد و تخصیص اعتبارات به روستاها باید بر اساس ظرفیت‌ها مدیریت شود.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – غلامرضا جعفری 23 اردیبهشت‌ماه در دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان استان و آیین افتتاح همزمان 100 خانه ورزش در استان، اظهار کرد: می‌توان از بازی‌های محلی در شهر و روستاها به‌عنوان محور اصلی در ورزش کشور استفاده کرد چراکه  استعدادها در بازی نهفته شده و تخصیص اعتبارات به روستاها باید بر اساس ظرفیت‌ها مدیریت شود.
وی افزود: از سوی وزارت ورزش و جوانان 10 میلیارد تومان به ورزش روستایی تخصیص داده شده است.
جعفری با اشاره به اهمیت ورزش و پتانسیل‌های استانی، خاطرنشان کرد: تحول در حوزه ورزش روستایی نیازمند هم‌افزایی با مسئولان و سایر فدراسیون‌ها است و ورزش‌های روستایی می‌تواند موجب کاهش هزینه‌های درمان و افزایش رونق اقتصادی شود.
وی با اشاره به ظرفیت‌های بسیار در حوزه ورزش روستایی، بیان کرد: می‌توان با تبلیغات گسترده و برگزاری جشنواره‌های بومی و محلی در زمینه گردشگری استان‌ها موثر بود و باید برنامه‌های ورزشی روستایی به شکل گسترده‌تر در استان ‌مدیریت شود.
عضو کمیته حقوقی یونسکو گفت: می‌توان از ظرفیت چهارمحال و بختیاری  و نمایندگان برای گسترش ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی در راستای برگزاری جشنواره‌های ورزش‌های روستایی و دوره‌های آموزشی به‌صورت منطقه‌ای استفاده کرد.
 
 
 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: