• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 972-12014-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نرخ مقاوم‌سازی در چهارمحال و بختياری به 49 درصد رسید

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: در سال 84 نرخ مقاوم‌سازی در استان نزدیک به 10 درصد بوده اما اکنون به 49 درصد رسیده و این به معنای وجود 40 هزار واحد مسکن در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت است. 
  
به گزارش ايسنا - منطقه چهارمحال و بختياری – سهراب رئیسی 21 ارديبهشت‌ماه در سفر به شهرکرد و دیدار با معاون عمرانی استاندار استان، اظهار کرد: با بانک‌‌های مختلفی برای ارائه تسهیلات مسکن توفق صورت گرفته است، تاکید کرد: نزدیک به 60 تا 70 درصد از قیمت مسکن با تسهیلات فراهم می‌شود. 
وی با اشاره به وجود نزدیک به 80 هزار واحد مسکن روستایی در استان، افزود: در سال 84 نرخ مقاوم‌سازی در استان نزدیک به 10 درصد بوده اما اکنون به 49 درصد رسیده و این به معنای وجود 40 هزار واحد مسکن در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت است. 
  
رئیسی تصریح کرد: در مسکن مهر استان خدمات روبنایی باقی مانده است و پنج و نیم میلیارد تومان اعتبار برای آن برآورد شده است که در صورت تامین این اعتبار، آمادگی از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان برای انجام این امر وجود دارد. 
وی در خصوص ساخت مسکن با تسهیلات کم‌بهره اظهار کرد: دو هزار و 850 فقره پرونده آماده در 14 تا 15 شهر استان وجود دارد که متقاضی ساخت مسکن با تسهیلات کم بهره‌ هستند و استقبال مطلوبی از این پروژه شده است. 
رئیسی خاطرنشان کرد: در صورت همکاری اداره‌کل راه و شهر سازی استان می‌توان سه هزار واحد مسکونی در استان ساخت که منجر به حجم بسیاری از اشتغال نیز خواهد شد. 
وی گفت: لازم است راه و شهرسازی در دو بخش آماده‌سازی سایت‌ مسکن مهر و واگذاری زمین با بنیاد مسکن استان همکاری بیشتری کند تا بتوان به مرور پاسخگوی نیاز مردم بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: