• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 972-2784-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پرداخت کمک‌های فنی و اعتباری به بخش خصوصی ضرورت دارد

نماینده مردم شهرستان‌های اردل، کیار، فارسان و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل نوسانات ارزی و اقتصادی، پرداخت کمک‌های فنی و اعتباری به بخش خصوصی لازم است.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری - علی کاظمی  22 اردیبهشت‌ماه در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان، اظهار کرد: در چند سال گذشته  مجلس به دولت ایراداتی را در خصوص اسناد خزانه و اوراق گرفته است که دولت در شرایط کنونی اقتصادی توانایی پرداخت پول نقدی به پروژه‌های عمرانی را ندارد.
وی افزود: در این راستا مقرر شد رونق اقتصادی و طرح‌های عمرانی به صورت اسناد اعطا شود.
کاظمی با اشاره به اینکه در دولت تک صدایی وجود ندارد، تصریح کرد: بایستی مشکلات موجود حل و فصل شوند.
وی ادامه داد: به دلیل نوسانات ارزی و اقتصادی، پرداخت کمک‌های فنی و اعتباری به بخش خصوصی لازم است و موجب نجات این طرح‌ها خواهد شد، همچنین در صورتی که صنعتی رونق داشته باشد نیازمند کمک فنی و اعتباری نبوده و این کمک برای مواقع بحرانی کاربرد دارد.
کاظمی گفت: لازم است میان بانک‌ها، امور اقتصادی، برنامه و بودجه و دولت برای تخصیص اسناد خزانه تفاهم نامه‌ای منعقد شود.
وی خاطرنشان کرد: اسناد خزانه به طرح‌هایی اعطا می‌شود که به تازگی آغاز شده و در این میان بایستی سند به پشتوانه بانک، نقد شود.
در ادامه علیرضا شفیع‌زاده اظهار کرد: طرح تولید پوشاک به صورت پایلوت در پنج استان کشور از جمله چهارمحال و بختیاری با توافقنامه سه جانبه میان برند هاکوپیان، بانک کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه انتخاب شد.
وی افزود: براساس این توافقنامه هاکوپیان موظف شد به عنوان برند در این طرح وارد شده و محصولات تولید شده را به صورت تضمینی خریداری کند و بانک کشاورزی به عنوان پشتوانه انتخاب شد.
شفیع‌زاده گفت: در حین امضای قرارداد، هاکوپیان مدعی شد با برند خود وارد این طرح نمی‌شود و محصولات تولیدی را به صورت تضمینی خریداری نخواهد کرد که بانک کشاورزی از قبول اسناد خزانه خودداری و موافقت‌نامه این طرح به صورت اجباری در استان امضا شد.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: