• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 972-2684-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وضعیت تولید در چهارمحال و بختیاری مطلوب نیست

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: 20 درصد از واحدهای صنعتی استان راکد و 80 درصد از واحدها  فعال هستند که متاسفانه وضعیت تولید در استان وضعیت مطلوبی نیست.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - سید نعیم امامی 22 اردیبهشت‌ماه در شورای گفت‌و گوی دولت و بخش خصوصی استان، اظهار کرد: در حال حاضر یک هزار و 82 پروانه صنعتی معتبر مدت‌دار و فعال در استان وجود دارد که از این تعداد یک هزار و 13 واحد کوچک زیر 50 نفر اشتغال، 40 واحد متوسط با 50 تا 99 نفر اشتغال و 29 واحد بزرگ با اشتغال بالای 100 نفر وجود دارد.
وی افزود: از مجموع واحدها 200 واحد فعالیت زیر 20 درصد دارند که این واحدها راکد و تعطیل در نظر گرفته می‌شوند و مابقی واحدها با تولید 20 تا 50 درصد از ظرفیت، در حال فعالیت هستند.
امامی گفت: 29 واحد تولیدی بزرگ استان با تولید 50 درصد ظرفیت و ایجاد زمینه اشتغال شش هزار نفر، 40 واحد متوسط زمینه اشتغال 800  نفر و واحدهای کوچک زمینه اشتغال پنج هزار نفر را فراهم کرده‌اند.
وی ادامه داد: 20 هزار نفر در واحدهای تولیدی استان مشغول به فعالیت هستند که عمده اشتغال استان در واحدهای تولیدی کوچک است و با هر بار نوسان می‌لغزند و آمار اشتغال را تغییر می‌دهند.
امامی گفت: 20 درصد از واحدهای صنعتی استان راکد و 80 درصد از واحدها  فعال هستند که متاسفانه وضعیت تولید در استان وضعیت مطلوبی نیست.
وی ادامه داد: در شهرک صنعتی شهرستان شهرکرد 238 واحد وجود دارد که 60 درصد واحدها فعال، 23 درصد نیمه‌فعال و 17 درصد تعطیل و غیر فعال هستند، همچنین در شهرک صنعتی بروجن 125 واحد وجود دارد که 50 درصد این واحدها فعال،31 درصد نیمه‌فعال و 19 درصد راکد هستند که تعداد واحدهای راکد در شهرک صنعتی بروجن از شهرکرد بیش‌تر بوده که لازم است کار بیش‌تری صورت گیرد.
امامی خاطرنشان کرد: بر اساس بازدیدهای میدانی و با شناسایی واحدهای داخل و خارج از  شهرک‌های صنعتی استان، آمار دقیق مربوط به طرح پایش شناسایی ظرفیت‌های تولیدی و صنعتی استان تا شهریور ماه آماده خواهد شد.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: