• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 972-2584-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار:

اعطای یارانه‌ تسهیلات بانکی توسط سه دستگاه اجرایی چهارمحال و بختیاری تعیین تکلیف شود

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یک ماه برای تعیین تکلیف یارانه‌های تسهیلات بانکی مهلت دارند تا لیست طرح‌های مهم و اشتغالزای استان را مشخص کنند.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - اقبال عباسی 22 اردیبهشت‌ماه در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان، با اشاره به اینکه 28 میلیارد تومان کمک فنی اعتباری از بودجه استانی به تولیدکنندگان و برای تامین زیرساخت‌ها اختصاص یافته است، اظهار کرد: صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یک ماه برای تعیین تکلیف یارانه‌های تسهیلات بانکی مهلت دارند تا لیست طرح‌های مهم و اشتغالزا را مشخص کنند و طرح‌ها به بانک ارسال شوند.
وی افزود: این اعتبارات به صورت اسناد خزانه بوده که بانک‌ها برای نقد شدن آن نیاز به پشتوانه مشخصی دارند.
 عباسی گفت: در مهلت مشخص شده پس از بررسی طرح‌های ارائه شده، مابقی اعتبارات برای تهیه زیرساخت‌ها هزینه خواهد شد.
وی بر رصد بانک‌های دیگر استان‌ها در خصوص دریافت اسناد خزانه برای طرح‌های مهم تاکید کرد.
استاندار تاکید کرد: کمک‌های فنی اعتباری برای ما بسیار مهم هستند و باید تکلیف 28 میلیارد تومان کمک فنی و اعتباری که از بودجه استانی اختصاص یافته هر چه سریع‌تر مشخص شود.
عباسی گفت: آمریکا هنوز کشور ایران، حاکمان و مردم آن را نشناخته است.
وی جدا کردن مردم ایران در دی ماه از صف معترضین، نامگذاری شعار امسال و تبیین سیاست‌های ارزی کشور را از اقدامات کشور در برابر استثمار برشمرد و تصریح کرد: دولت پیش بینی‌های لازم برای مقابله با این حوادث انجام داده  و برای ارزهای صادرات، واردات و دانشجویی قیمت گذاشته که جای هیچ گونه نگرانی برای تامین ارز نخواهد بود.
استاندار با اشاره به اینکه ممکن است بازار طلا و ارز تلاطماتی داشته باشد، ادامه داد: متاسفانه عده‌ای با ترامپیست همراهی می‌کنند و سودجویانی پول کلانی را صرف خرید ارز می‌کنند تا بگویند دولت توان کنترل بازار ارز را ندارد.
وی با بیان اینکه خروج آمریکا از برجام سیاست اسرائیل است، تصریح کرد: آن‌ها قصد دارند به سیاست ایران‌هراسی برگردند تا دنیا را بترسانند و با خود متحد کنند که ایران در حال ساخت موشک است و به همه جا دسترسی دارد و از این طریق ایران را منزوی کنند.
عباسی با بیان اینکه متولیان نظام به هوش هستند، گفت: تمام مسئولان نظام به فکر مسائل کشور هستند جای هیچ‌گونه نگرانی نیست باید دقت کرد و با تامل به مسائل داخلی خود برگردیم.
وی با اشاره به اینکه خروج آمریکا از برجام خیراتی را برای کشور به همراه دارد، تصریح کرد: خوشبختانه انسجام، وحدت،همدلی لازم میان ملت و گروه‌ها ایجاد شد که لازم است به اقتصاد مقاومتی برگردیم و این اقتصاد را تقویت کنیم، توجه و حمایت از تولید داخلی و تکمیل زنجیره تولید و به هوش بودن در مذاکرات و سفرها اقتدار نظام حفظ شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: