• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 972-10314-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : ----

کانون وکلا صلاحیت فارغ‌التحصیلان رشته حقوق را تعیین کند

رئیس کانون وکلا چهارمحال و بختیاری گفت: کانون وکلا بایستی متولی آموزش شود و صلاحیت فارغ‌التحصیلان  رشته حقوق را تعیین کند.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – ابراهیم کیانی  19 اردیبهشت‌ماه در همایش سراسری کانون وکلای کشور در شهرکرد، اظهار کرد: کانون وکلا مدتی است براساس تصمیم گیری اشتباه به سمتی رفته که از وظیفه ذاتی خویش به دور افتاده است.
وی تبصره ماده 48 را از مواردی عنوان کرد که در آن وکلای به دو دسته دارای صلاحیت و بدون صلاحیت تقسیم شدند و کانون وکلای استان اعتراض خود را نسبت به این امر اعلام می‌کند.
کیانی بیان کرد: آنچه از وکالات از گذشتگان به ارث رسیده مطلوب است و نباید با تصمیمات نادرست موضوعی برای آیندگان به ارث گذاشته شود که مطلوب نیست.
وی ادامه داد: کوچکترین تخطی در شغل وکالت نقض حقوق شهروندی است.
کیانی با انتقاد از ایجاد موسسه‌های حقوقی که بدون وکیل اداره می‌شوند، تصریح کرد: خروجی این موسسات گریبان‌گیر جامعه خواهد شد.
وی اضافه کرد: کانون وکلا بایستی متولی آموزش شود و باید صلاحیت فارغ‌التحصیلان  رشته حقوق  را تعیین کند.
کیانی تاکید کرد: در حال حاضر تعداد دانشگاه و فارغ‌التحصیلان رشته حقوق بسیار است که نمی‌توان در این شرایط انتظار داشت افرادی بتوانند یک وکیل دادگستری توانمند شوند.
وی اظهار کرد: از نمایندگان مجلس و دولت انتظار می‌رود در حیطه اختیارات خویش مشکلات وکلا را حل کنند.
نماینده مردم اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم استان همواره به قانون متعهد بوده و از کشور حفاظت کردند.
علی کاظمی با اشاره به خروج آمریکا از برجام، گفت: حقانیت ایران ثابت شده و امید است که دیگر متعهدان در برجام بر پیمان خود بمانند.
وی تصریح کرد: مردم ایران هشت سال جنگ تحمیلی  و نابرابر را مدیریت کردند و یک وجب از خاک کشور به دشمن داده نشد که امید است با همین اتحاد از این مهم نیز عبور کرد.
کاظمی خاطرنشان کرد: بنیانگذار انقلاب بر قانون گرایی تاکید داشتند و تصویب قوانین و اجرای آن را به نهادهای مرتبط گوشزد می‌کردند و عرض اندام در برابر قانون نیز دیکتاتوری دانستند.
وی تصریح کرد: امروز در دنیا اصلاح قوانین یک نیاز است و با گسترش فضای مجای و تجارت الکترونیک این امر بیشتر شده است.  
نماینده مردم اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حکومت دارای قانون پایه‌ای برای حکومت عادلانه است.
کاظمی با بیان اینکه وکلا بایستی به سمت فرهنگ‌سازی جامعه برای تعریف وکیل در جامعه حرکت کنند، گفت: وکالت شغل خصوصی و دولتی نیست بلکه یک خدمت عمومی است و مسئولان در کنار این قشر قرار دارند.
وی گفت: باید از ظرفیت تحصیلات عالی برای آینده جوانان به درستی استفاده شود.
وی با اشاره به اینکه ایرادات در کانون وکلا باید اصلاح شوند تا دوگانگی در کشور ایجاد نشود، خاطرنشان کرد: قاضی و وکیل دو بازوی مکمل هستند و می‌توانند در حل مشکلات موثر واقع شوند.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: