• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۶
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 972-1587-5
  • خبرنگار : 11
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرهنگ، ادبیات و هنر ما ارکان شناخت جامعه هستند

قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه زبان، فرهنگ، ادبیات و هنر ما ارکان شناخت جامعه و مطالعات مردم‌شناسی و جامعه‌شناسی محسوب می‌شوند، گفت: با تقویت این عوامل، قطعا بیگانه‌گرا نخواهیم شد.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری - عباس قنبری عدیوی 19 اردیبهشت‌ماه در نخستین همایش ملی زبان، فرهنگ و ادبیات بختیاری، اظهار کرد: عناصر اصلی یک جامعه شامل مولفه‌هایی از جمله زبان، فرهنگ و ادبیات کشور یا منطقه، هنر موسیقی و دیگر عناصر است که در هنگام برخورد با این عوامل از جمله مطالعه، شناخت و کاربردهای درست موجب انتقال فرهنگ می‌شود.
وی افزود: یکی از وظایف ما در دانشگاه‌ها برقرار کردن پیوندهای علمی میان تاریخ گذشته، فرهنگ، ادبیات، هنر و موسیقی با نسل آینده است که این عوامل در هویت‌بخشی جامعه نقش دارند.
قنبری گفت: در صورتی که به فرهنگ‌ها و زبان‌های بومی و محلی و آداب و رسوم توجه کنیم می‌توانیم این فرهنگ‎ها را تقویت کنیم و در نسل جدید خود زمینه علاقه‌مندی این نوع فرهنگ‌ها را افزایش دهیم و این خود موجب حفظ گذشته خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه زبان، فرهنگ، ادبیات و هنر ما ارکان شناخت جامعه و مطالعات مردم‌شناسی و جامعه‌شناسی محسوب می‌شوند، گفت: با تقویت این عوامل، قطعا بیگانه‌گرا نخواهیم شد.
قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها برای اثرگذاری در فرهنگ منطقه تاسیس شده‌اند، تصریح کرد: وظیفه افراد پیروی و تقلید از وضع موجود نبوده بلکه وظیفه ما فرهنگ‎سازی است که در قانون اساسی اصل 15، بر تقویت زبان و فرهنگ بومی و محلی تاکید شده است که با توجه به قانون، قطعا برای موفقیت، دانشگاه این امر را انجام خواهد داد.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: